Český rozhlas Radiožurnál představil stejnojmennou digitální stanici, která posílí speciální olympijské vysílání

10.01.2018 20:15

Český rozhlas nabídne posluchačům informace ze Zimních olympijských her 2018 rovnou na dvou stanicích. Vysílání stanice Český rozhlas Radiožurnál doplní nová digitální stanice Radiožurnál - olympijský speciál, která začíná živým přenosem zahajovacího ceremoniálu v pátek 9. února ve 12 hodin a každý den nabídne až 19 hodin živého sportovního vysílání.

Český rozhlas Radiožurnál představil stejnojmennou digitální stanici, která posílí speciální olympijské vysílání
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Český rozhlas bude v době konání letošních Zimních olympijských her vysílat z celkem pěti studií, z toho dvě budou přímo v jihokorejském Pchjongjangu. Další vysílání pokryjí studia stanic Český rozhlas Radiožurnál a stejnojmenná digitální stanice ze sídla ČRo v Praze. „Český rozhlas jako přirozený lídr na trhu digitalizace si tuto důležitou vysílací platformu připravil i pro olympijské hry, čímž posluchačům nabídne zejména pestřejší obsah,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Posledním pátým studiem bude stříbrný R-Stream z Olympijského festivalu v Brně, jenž bude vysílat deset hodin denně.

Digitální stanici Český rozhlas Radiožurnál – olympijský speciál mohou posluchači naladit v aplikaci iRadio, na webových stránkách Radiozurnal.cz, iRozhlas.cz a také v Praze, Ostravě, Brně a Plzni na digitálních rádiích v multiplexu ČRo DAB+. „Tyto olympijské hry jsou pro nás specifické. Všechny důležité události a závody českých medailových nadějí jsou v hlavních vysílacích časech rádií. Proto jsme se rozhodli připravit mimořádně na šestnáct dní speciální sportovní stanici, která všechny důležité závody českých medailových nadějí nabídne celé v přímém přenosu," doplnil šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan.

Český rozhlas Radiožurnál – olympijský speciál začíná vysílání živým přenosem zahajovacího ceremoniálu v pátek 9. února ve 12 hodin. Každý den v průběhu konání Zimních olympijských her nabídne 19 hodin živého sportovního vysílání plných živých vstupů, přenosů, reportáží, Olympijský deník Davida Jakše, který je zpravodajem v Asii, nebo dvě četby na pokračování - premiérové načtení Pohádky o Raškovi a knihy Zátopek. Pro posluchače je také připraven Archivní výběr těch nejnapínavějších sportovních událostí z vysílání Českého rozhlasu a Československého rozhlasu.

Tradiční stanice Český rozhlas Radiožurnál pak posluchačům každou půl hodinu nabídne olympijský souhrn, živé vstupy ze závodů s českou účastí, mnoho reportáží a rozhovorů a hlavně rozhovory s českými medailisty v pořadu Host Lucie Výborné.

Posluchači se dále mohou těšit na dva speciální tematické dny; 11.2., kdy uplyne padesát let od zlatého skoku Jiřího Rašky a 22.2., kdy uplyne dvacet let od triumfu českých hokejistů v Naganu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

7:34 Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ro…