„Dohodou s Českými Radiokomunikacemi bude zajištěna vyšší efektivita provozu vysílače a nastaveny celkově výhodnější podmínky pro Český rozhlas. Zároveň zůstává zachována možnost příjmu signálu Českého rozhlasu i pro ty lokality, kde profil terénu ztěžuje příjem v jiných kmitočtových pásmech,“ popisuje parametry nové dohody Michal Koliandr, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz Českého rozhlasu.
„Obsahem dohody s Českým rozhlasem není jen zachování, ale také další rozvoj vysílače v Topolné. Plánujeme především náhradu současného vysílače vysílačem nové generace s výrazně vyšší účinností provozu. Ten nám umožní nákladově efektivní řešení téměř celoplošné sítě s využitím výhodných vlastností šíření v dlouhovlnném pásmu. Bez inovativního přístupu obou společností by byl 28. únor 2014 posledním dnem vysílání na dlouhé vlně v České republice, jsem proto velmi rád, že jsme společně s Českým rozhlasem našli řešení pro udržení tohoto způsobu vysílání Radiožurnálu,“ říká generální ředitel Českých Radiokomunikací Michal Čupa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Český rozhlas
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
Velkou proměnou prochází v současné době výrobní technologie v Areálu Třeboradice, a.s., ze Skupiny …
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů
- 7:33 ČSÚ: Meziroční růst cen potravin opět zrychlil