Český rozhlas a Rozhlas a televízia Slovenska podepsaly Dohodu o spolupráci

18.09.2019 10:02

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník dnes v sídle Českého rozhlasu podepsali Dohodu o spolupráci v zájmu rozšiřování rozhlasové spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Slovenskou republikou.

Český rozhlas a Rozhlas a televízia Slovenska podepsaly Dohodu o spolupráci
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Český rozhlas a Rozhlas a televízia Slovenska se v zájmu rozšiřování rozhlasové spolupráce a kulturní výměny mezi Českou republikou a Slovenskou republikou dohodly, že příští tři roky budou jako členové EBU rozvíjet bilaterální vztahy v oblasti rozhlasového vysílání. Zúčastněné strany se dále zavázaly ke každoroční výměně hudebních těles a interpretů a dále uspořádání společných koncertů v hudební dramaturgii programových služeb pro mladé posluchače.

„Prodloužení smlouvy je samozřejmě důkazem toho, že spolupráce mezi ČRo a RTVS má smysl a potenciál do budoucna. Domnívám se, že pro české posluchače a zejména pro mladší generaci je důležité slyšet v našem vysílání slovenštinu. Neměli bychom totiž zapomínat na naši společnou historii a na naše někdejší společné kulturní dědictví,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Vážím si spolupráce mezi RTVS a Českým rozhlasem, která zahrnuje nejen výměnu rozmanitých žánrů pořadů, ale také výměnu hudebních těles a interpretů. Profesní spolupráce zároveň zrcadlí dlouholeté přátelství mezi oběma institucemi, které rozdělení Československa rozhodně nepoznamenalo,“ doplnil generální ředitel Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Inspektoři z odhalili nelegální prodejce potravin na sociálních sítích

22:57 Státní veterinární správa: Inspektoři z odhalili nelegální prodejce potravin na sociálních sítích

Úřední veterinární lékaři Státní veterinární správy (SVS) z Libereckého kraje odhalili dva nelegální…