Český rozhlas hlásí změnu zahraničních zpravodajů v Berlíně, Moskvě a Varšavě

26.06.2019 16:51 | Zprávy

Zahraniční zpravodajové Českého rozhlasu se od srpna 2019 vystřídají v Berlíně, Moskvě a Varšavě. Devět zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu bude českým posluchačům autenticky zprostředkovávat aktuální témata dané země ze čtyř kontinentů – z Evropy, Asie, Afriky a ze Severní Ameriky.

Český rozhlas hlásí změnu zahraničních zpravodajů v Berlíně, Moskvě a Varšavě
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Do Moskvy nastupuje Ivana Milenkovičová ze Zahraniční redakce Českého rozhlasu. Martin Dorazín, kterého střídá, bude nově zpravodajem ve Varšavě. „Polsko je nejen sousední zemí, je také zemí, se kterou má Česká republika důležité vztahy. Je největším partnerem v rámci zemí Visegrádské čtyřky. Je to zároveň pátá nejlidnatější země Evropské unie, pokud již nepočítáme odcházející Velkou Británii. Český rozhlas vždy přinášel z Polska mnohovrstevnaté a zajímavé zpravodajství a jsem proto rád, že budeme tuto zemi znovu sledovat díky našemu člověku přímo na místě,“ uvedl vedoucí Zahraniční redakce Českého rozhlasu David Koubek.

Poslední změna se týká Pavla Poláka, kterého v Berlíně vystřídá další reportér Zahraniční redakce Českého rozhlasu Václav Jabůrek. „Čím dál důležitější je přinášet zpravodajství přímo z místa. Reportér, který zná a dodržuje novinářské standardy, je zvědavý, dokáže posluchačům v České republice přinést inspirativní témata se znalostí souvislostí. A navíc – dokáže udělat z důležitého zajímavé. Věřím, že takoví jsou i budoucí zpravodajové Českého rozhlasu v Rusku, Polsku a Německu,“ doplnil ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NP Šumava: Šumava jako světově uznávaný národní park? Je k tomu blízko

10:08 NP Šumava: Šumava jako světově uznávaný národní park? Je k tomu blízko

Národní park Šumava mílovými kroky směřuje do rodiny celosvětově uznávaných národních parků, jako je…