Český rozhlas odvysílá přímý přenos z výlovu rybníka Rožmberk

14. 10. 2016 10:42

Výlov největšího českého rybníka Rožmberk se opět blíží a s ním i přímý přenos Českého rozhlasu. Letos se posluchači dočkají 15. října a to hned dvakrát, dopoledne mezi 9. a 10. hodinou s redaktorem a moderátorem Zdeňkem Zajíčkem, odpoledne mezi 14. a 15. hodinou za společného moderování se Světlanou Lavičkovou ve vysílání Českého rozhlasu České Budějovice a Českého rozhlasu Dvojka.

Český rozhlas odvysílá přímý přenos z výlovu rybníka Rožmberk
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

A na co se můžete těšit? Na přiměřenou porci historických zajímavostí, třeba o tom, jak se stavěla hráz rybníka Rožmberk. Dále si pak připomeneme rybářský potěr, tedy dorůstající mladé rybáře a rybářskou školu v Třeboni, zajímavosti z výlovu a zátahů rybářských sítí a osobitá doporučení samotných rybářů k tomu, jak připravovat z ryb co nejchutnější pokrmy. Řeč ovšem povedeme i o festivalu Okolo Třeboně a dalších krásných místech tohoto kraje. A možná zažijete i pasování na rybáře.

Rybník Rožmberk je svou rozlohou 648 hektarů králem českých rybníků. Koncem 16. století jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan. Jeho hráz je dlouhá 2430 m, až 10 m vysoká a u paty 55 m široká. Šířka koruny je 11 metrů, porostlá 150 až 400 let starými duby.

Nezapomeňte přijít na hráz Rožmberka kousek od Třeboně v sobotu 15. října a můžete se stát přímými účastníky živého rozhlasového přenosu. Třeboňští rybáři poprvé zatáhnou sítě z v pátek 14. října. Na výlov a doprovodný program se lidé mohou přijít podívat až do neděle.

Přejeme příjemný poslech vysílání Českého rozhlasu České Budějovice a Českého rozhlasu Dvojka. Poslouchat živě i ze záznamu můžete také na webu www.rozhlas.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Nepotřebný majetek jde opět do dražby, tentokrát ubytovna v Mikulově

22:28 Armáda ČR: Nepotřebný majetek jde opět do dražby, tentokrát ubytovna v Mikulově

Ministerstvo obrany připravuje opakovanou dražbu nepotřebného majetku.Tentokrát by chtělo zhodnotit …