Český rozhlas posílá na zpravodajské posty do zahraničí zkušené novinářky Kateřinu Havlíkovou a Zdeňku Trachtovou

31.01.2023 16:14 | Tisková zpráva

Český rozhlas mění rozsáhlou síť svých zahraničních zpravodajů. Kateřina Havlíková na postu stálého zpravodaje v Polsku vystřídala Martina Dorazína, který je v současnosti stálým válečným zpravodajem na Ukrajině.

Český rozhlas posílá na zpravodajské posty do zahraničí zkušené novinářky Kateřinu Havlíkovou a Zdeňku Trachtovou
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Další posilou zahraničního zpravodajství je Zdeňka Trachtová, posluchačům bude přinášet kompletní informace z Bruselu místo Viktora Daňka. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22948 lidí

„Rozsáhlá síť zahraničních zpravodajů je jednou z významných předností Českého rozhlasu. Považujeme za důležité, aby naši posluchači měli k dispozici spolehlivé a aktuální informace přímo z místa dění, které naši zpravodajové navíc mohou uvést do souvislostí díky znalosti místního prostředí. Věřím, že na tuto praxi, která je důležitou součástí veřejné služby Českého rozhlasu, navážou také nové zahraniční zpravodajky v Polsku a Bruselu,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Dosavadní zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu Viktor Daněk se po čtyřech a půl letech v Belgii vrací do Prahy a bude zastávat post politického reportéra v domácí redakci. Na konci roku 2022 skončil na pozici zahraničního zpravodaje v jihovýchodní Asii David Jakš, který od ledna letošního roku zastává pozici ředitele regionálních studií ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary. 

Kateřina Havlíková vystudovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně a politologii a africká studia na univerzitách v Hradci Králové a v Ghaně. V Českém rozhlase působí od roku 2014, kdy začínala v elévském programu. Od roku 2018 pracuje v zahraniční redakci Zpravodajství, kde byla specialistkou na dění v Africe a patřila k zakladatelům pořadu Za Obzorem. Od loňského roku se systematicky věnuje dění v Polsku. Kromě zahraničního zpravodajství pět let autorsky spolupracovala na pořadu Českého rozhlasu Plus Historie Plus.

Zdeňka Trachtová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Před nástupem do Českého rozhlasu působila pět let v domácím zpravodajství serveru iDNES.cz, kde se zaměřovala na školství a sociální i lidskoprávní oblast. V Českém rozhlase pracuje od roku 2017. Kromě politiky se zaměřuje na energetiku a Evropskou unii. Mezi její poslední profesní zkušenosti se řadí zpravodajské pokrývání českého předsednictví v Radě EU. Zdeňka Trachtová je také jedním z autorů podcastu Bruselské chlebíčky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kancelář prezidenta republiky: Prezident Petr Pavel navrhl Senátu ústavní soudce

7:23 Kancelář prezidenta republiky: Prezident Petr Pavel navrhl Senátu ústavní soudce

Prezident republiky Petr Pavel předložil podle čl. 84 odst. 2 Ústavy ČR a § 6 zákona č. 182/1993 Sb.…