Český rozhlas spustí nové VKV vysílače

31.08.2017 12:09

Český rozhlas spustí v pátek 1. září 2017 pět nových VKV vysílačů. Dva vysílače získá stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, další tři potom regionální stanice Český rozhlas Pardubice.

Český rozhlas spustí nové VKV vysílače
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Posluchači ČRo Plus v oblasti Ústí nad Labem a Velkých Opatovic včetně okolí tak mohou stanici nově zachytit v pásmu VKV/FM. Poslech na FM přijímači bude také rozšířen u stanice ČRo Pardubice, a to nově pro východní část Pardubického kraje.

„Tímto krokem postupuje Český rozhlas dále ve snaze o dostupnost stanice ČRo Plus co nejširšímu okruhu posluchačů. Spuštěním VKV vysílačů pro ČRo Plus a ČRo Pardubice však naše snaha nekončí. Budeme i nadále usilovat o pokrytí dalších území,“ dodává ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Na základě individuálních oprávnění vydaných Českým telekomunikačním úřadem budou vysílače Českého rozhlasu spuštěny 1. 9. 2017.

Konkrétně u stanice ČRo Plus se jedná o vysílač Ústí nad Labem z lokality Klíše, který bude spuštěn v 10.00 na kmitočtu 93,9 MHz s výkonem 100W ERP, a vysílač Velké Opatovice z lokality Jevíčko, který bude spuštěn v 11.00 na kmitočtu 101,5 MHz s výkonem 200W ERP.

Stanice ČRo Pardubice nabídne nově pro své posluchače vysílač Velké Opatovice z lokality Jevíčko, který bude spuštěn v 11.00 na kmitočtu 93,7 MHz s výkonem 100W ERP. Dále to bude vysílač Žamberk z lokality Na Rozálce, který bude spuštěn ve 12.00 na kmitočtu 103,3 MHz s výkonem 100W ERP, a konečně vysílač Vysoké Mýto z lokality Vodárna, který bude spuštěn ve 13.00 na kmitočtu 88,9 MHz s výkonem 200W ERP.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Vojenský opravárenský podnik ušetřil vloni na energiích téměř 9 mil. Kč

12:47 ČEZ: Vojenský opravárenský podnik ušetřil vloni na energiích téměř 9 mil. Kč

I strojírenské provozy mohou být energeticky úsporné. Ve Vojenském opravárenském podniku (VOP CZ) se…