Český rozhlas vyhlašuje autorskou soutěž Radio Drama Autor

17.05.2019 15:13

Český rozhlas vyhlašuje u příležitosti 96. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání soutěž s názvem Radio Drama Autor.

Český rozhlas vyhlašuje autorskou soutěž Radio Drama Autor
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Cílem je podpořit rozvoj rozhlasové dramatiky, rozšířit okruh spolupracujících autorů a nabídnout prostor pro rozvíjení nových témat i formálních postupů. Soutěžní příspěvky mohou zájemci zasílat do 16. prosince letošního roku, výsledky budou zveřejněny v průběhu května 2020.

Soutěž Radio Drama Autor je anonymní, probíhá v českém jazyce a je vypsána ve dvou kategoriích - původní dosud nezveřejněná rozhlasová hra a původní dosud nezveřejněná rozhlasová hra pro děti a mládež. Vítěz v každé kategorii získá finanční odměnu.

Účastníkům soutěže nejsou kladena tematická ani žánrová omezení, akcentuje se však požadavek, aby přihlášené texty nabízely výrazné, originální, imaginativní a pro rozhlasovou realizaci inspirativní vnímání světa a aby dávaly příležitost k bohaté zvukové kompozici a odvážnému využití rozhlasových technologií.

V minulých letech vzešla z autorských soutěží řada textů, které následně v podobě rozhlasových inscenací bodovaly například na mezinárodním festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio nebo na dalších mezinárodních soutěžích. K nejvýraznějším patří hra Pescho Marka Epsteina, Terapie tmou Andrey Jarošové a Kristiny Májové, Benzína Dehtov Petra Pýchy či hry pro děti a mládež Třináct od Jaroslava Hejnice a Valentýnův první den na Zemi od Kláry Vlasákové.

Kompletní informace o soutěži včetně přihlášky jsou k dispozici ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Žáci se seznámili s fungováním krajského úřadu i samosprávy

7:37 Pardubický kraj: Žáci se seznámili s fungováním krajského úřadu i samosprávy

V červnu letošního roku si žáci a učitelé z Rohovládovy Bělé připomněli 140. výročí založení základn…