Český rozhlas výrazně modernizuje vysílání RDS-TMC a přesouvá jej na stanici Radiožurnál

14.12.2022 21:20 | Tisková zpráva

Český rozhlas společně s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky a se společností TamTam Research spustil výrazně modernizované vysílání dopravních informací RDS-TMC. Lepší pokrytí zajistí přesun na stanici Český rozhlas Radiožurnál.

Český rozhlas výrazně modernizuje vysílání RDS-TMC a přesouvá jej na stanici Radiožurnál
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Dopravní služba RDS-TMC (Traffic Message Channel) byla spuštěna na novém serveru s novou verzí softwaru. Zároveň byla přesunuta ze stanice Český rozhlas Vltava na Český rozhlas Radiožurnál, který má větší pokrytí. RDS-TMC zajišťuje automatizované předávání informací o uzavírkách a nehodách do navigací v moderních automobilech. Předávané informace z Národního informačního dopravního centra tak budou dostupné v robustnější a spolehlivější podobě na celém území České republiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Když vám tak záleží na lidech a této zemi

Proč se tak bráníte spolupráci s Babišem, když by to zabránilo tomu, aby se spojil s SPD? A co si myslíte o Motoristech?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR opravily lesní historickou kapli na Jetřichovicku

7:33 Lesy ČR opravily lesní historickou kapli na Jetřichovicku

Kromě lesních pozemků, nádrží i drobných vodních toků spravují Lesy České republiky taky menší sakrá…