Český rozhlas zahajuje předvolební vysílání k prezidentským volbám

28.11.2022 12:08 | Tisková zpráva

Český rozhlas přinese ve svém vysílání bohatý informační servis k prezidentským volbám, který doplní také čerstvé aktuality na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz. Na Radiožurnálu dnešním dnem startuje projekt Den s kandidátem, který každé pondělí, středu a pátek seznámí posluchače s jedním z uchazečů o post hlavy státu.

Český rozhlas zahajuje předvolební vysílání k prezidentským volbám
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Český rozhlas připravil před lednovou volbou nového prezidenta pestrou nabídku speciálních pořadů. Jako médium veřejné služby chceme naším posluchačům přinést detailní profily všech kandidátů, kteří chtějí stanout v čele naší země. Budeme se zajímat především o jejich názory v kontextu domácí a zahraniční politiky naší země, ale i o jejich osobnosti jako takové,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Od pondělí 28. listopadu stráví Jan Pokorný coby reportér jeden celý den s každým z prezidentských kandidátů v rámci projektu Den s kandidátem. Průběžně bude posluchače informovat v reportážních vstupech v Ranním, Dopoledním i Odpoledním Radiožurnálu, ale také na ČRo Plus a Dvojce. V 15:05 pak představí kandidáta v živém půlhodinovém rozhovoru ve speciálním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu – speciál.

Čtvrtek bude na Radiožurnálu až do voleb vyhrazen tematickým Prezidentským speciálům. Moderovat je bude Tomáš Pancíř, Jan Bumba, Matěj Skalický, Karolína Koubová a Jana Klímová. Bude je mimo jiné zajímat, jak dobře podle odborníků v dané oblasti zvládají jednotliví kandidáti svoji kampaň po marketingové stránce, komu se nejlépe daří na poslední chvíli aktivizovat voliče nebo jaké zahraničněpolitické či ekonomické otázky by měl budoucí prezident v Česku nastolit.

V podcastu Českého rozhlasu Plus Čekání na prezidenta hledají novou hlavu státu moderátor Jan Pokorný, ústavní právník Jan Kysela, komentátor Petr Nováček a filozofka Tereza Matějčková. Každý pátek ho posluchači naleznou na webu Českého rozhlasu Plus, v aplikaci mujRozhlas a dalších podcastových aplikacích a v neděli po 18. hodině ve vysílání Plusu.

Český rozhlas v den volby 13. ledna odvysílá z největšího studia S1 živý přenos závěrečné Superdebaty prezidentských kandidátů za účasti publika složeného z jejich podporovatelů. Debata začne po hlavních zprávách v poledne a skončí minutu před otevřením volebních místností. Jejím moderátorem bude Jan Pokorný.

„Jako už tradičně chceme nabídnout úplně poslední debatu pro nerozhodnuté voliče. Pozváni budou kandidáti, kteří v průzkumech renomovaných a prověřených agentur překročí 5 procent voličských hlasů,“ vysvětluje ředitel Zpravodajství Ondřej Suchan.

Český rozhlas poskytne také dle zákona všem kandidátům přímé volby prezidenta prostor pro odvysílání volebních spotů. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

7:30 Může si za to sám... „Humánní“ a mravně nadřazený tábor se tento týden předvedl v plné kráse

TÝDEN V MÉDIÍCH Pokrytectví rádoby chlapáků v politice, ať už jde o předsedu vlády nebo o kandidáta …