Český rozhlas zve na den otevřených dveří

15. 5. 2015 20:01

Český rozhlas zve všechny posluchače 23. května na Den otevřených dveří ve své centrále v Praze. Pro návštěvníky rozhlasáci připravili prohlídku vysílacích studií, setkání s lidmi, kteří vysílání připravují a bohatý doprovodný program. Představí se všechny stanice Českého rozhlasu i jeho umělecká tělesa. Ve Studiu 1 bude celý den ve znamení stanice Dvojka – nabídne mimo jiné natáčení tisícího dílu Tlučhořových.

Český rozhlas zve na den otevřených dveří
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Český rozhlas si svých posluchačů váží a každý rok jim nabízí možnost nahlédnout do své ‚rozhlasové kuchyně‘. Lidé se tak i letos budou moci podívat, jak vznikají jejich oblíbené pořady, setkat se známými tvářemi jednotlivých stanic, seznámit se s rozsáhlou činností Českého rozhlasu, například i s jeho uměleckými tělesy. Chceme být jako instituce co nejvíce otevření, a i tím plnit zodpovědně svou roli média veřejné služby,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Český rozhlas každoročně pořádá Den otevřených dveří v komplexu budov Vinohradská – Římská v Praze 2. Časové vstupenky si nyní mohou všichni zájemci zdarma objednat na telefonním čísle 221 551 313 v pracovní době nebo na e-mailu info@rozhlas.cz. Všichni zájemci o prohlídku budou muset kvůli zvýšeným bezpečnostním opatřením projít bezpečnostními rámy.

Skupinky návštěvníků budou vyrážet na trasu po deseti minutách s průvodcem, který jim podá odborný výklad o historii i současnosti rozhlasového vysílání i rozhlasové budovy. První prohlídka začne v Římské ulici 13 v 9:00, poslední je naplánována na 17:00. Po celý den bude možné zhlédnout řadu doprovodných programů. 

Navštívit bude možné i Galerii Vinohradská 12, kde je výstava historických rozhlasových přijímačů a celá řada zajímavostí z historie rozhlasového vysílání. Ve vstupní hale na Vinohradské i v galerii je pak instalována expozice "Bitva o rozhlas", která přibližuje začátek Pražského povstání v květnu roku 1945 a boje konce druhé světové války. Vystaveny jsou dosud nepublikované fotografie z nejrůznějších archívů, které vybral, sestavil a popiskami opatřil Zdeněk Roučka.

V galerii jsou také další fotografie a artefakty z doby povstání, například uniformy či zbraně. Na závěr návštěvy bude možné zhlédnout dokumentární film z nově sestříhaných a dosud nepublikovaných záběrů. Při jeho sledování se návštěvníci ocitnou uprostřed bojů o rozhlasovou budovu a uvidí hrdiny, kteří neváhali nasadit život za zachování rozhlasového vysílání v době Pražského povstání. 

Další informace a podrobný program ke Dni otevřených dveří jsou k dispozici na internetových stránkách Českého rozhlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

22:39 ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

Česká obchodní inspekce kontrolovala vestavné plynové varné desky. V českých domácnostech, kde jsou …