Český rozhlas zve na unikátní výstavu „Jaroslav Svěcený – Slavné housle na vlnách rozhlasových“

2.5.2016 10:15 odp.

Ve středu 4. května bude v 17.00 hodin v Galerii Vinohradská 12 v suterénu historické rozhlasové budovy na pražských Vinohradech slavnostně zahájena výstava mistrovských houslí několika staletí a houslařských či houslových rarit. Výstavu ve spolupráci s Českým rozhlasem připravil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.

Český rozhlas zve na unikátní výstavu „Jaroslav Svěcený – Slavné housle na vlnách rozhlasových“
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Vyvrcholením vernisáže bude komentovaná prohlídka, na které se od jejího autora návštěvníci dozvědí řadu informací o tajuplné historii tohoto celosvětově rozšířeného nástroje. Jednotlivé housle bude možné si nejen prohlédnout zblízka, ale také postupně vyslechnout jejich krásný a rozmanitý zvuk.

Součástí výstavy je bohatá textová a fotografická dokumentace. Z rarit, které Jaroslav Svěcený představí při komentovaných prohlídkách, určitě stojí za zmínku hrající housle ze žuly či guatemalského mramoru a mnoho dalšího.

Výstava bude otevřena po celý měsíc květen vždy každý čtvrtek od 12 do 18 hodin. Komentované prohlídky, na kterých Jaroslav Svěcený představí mistrovské houslařské speciality a kuriozity se budou konat ještě v následujících termínech – sobota 7. 5. ve 14.00, sobota 21. 5. ve 14.00, pondělí 23. 5. v 17.00, úterý 24. 5. v 17.00 a středa 26. 5. v 17.00 hodin.

Další informace o Galerii Vinohradská 12, expozici z historie rozhlasového vysílání a dalších projektech najdete na internetové adrese www.rozhlas.cz/informace/galerie.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Dům z trestné činnosti se podařilo prodat za více než 12 milionů

22:54 ÚZSVM: Dům z trestné činnosti se podařilo prodat za více než 12 milionů

ÚZSVM v Olomouci prodal rodinný dům v obci Droždín za více než 12 milionů korun. Nemovitost se podař…