Český statistický úřad: Epidemie covid-19 zasáhla maloobchod ve třech vlnách

06.11.2021 10:49 | Tisková zpráva

Trend v maloobchodě se aktuálně vrátil na stejné tempo růstu jako před pandemií. Protiepidemická opatření nejvíce dopadla na prodej oblečení a obuvi. Z omezení maloobchodního prodeje nejvíce těžily nákupy přes internet.

Český statistický úřad: Epidemie covid-19 zasáhla maloobchod ve třech vlnách
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Aktuální čísla ukazují, že se maloobchodní tržby v září 2021 v porovnání se stejným měsícem loňského roku zvýšily o 3,6 %, po vyloučení vlivu kalendářních variací o 3,4 %. 

Rostly tržby především za nepotravinářské zboží a růst zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny. „Nejvyšší tempa růstu si dlouhodobě udržuje prodej prostřednictvím internetu. Jeho obliba vzrostla také díky omezením prodeje v kamenných obchodech v souvislosti s opatřeními proti šíření covid-19,“ připomíná Marie Boušková, ředitelka odboru statistiky obchodu, dopravy, služeb, cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Chudoba

Dobrý den, nemyslíte, že nejde jen o menstruační potřeby? Že čím dál víc lidí nemá na mnohem víc věcí? Třeba jako zdravé potraviny, kojenecké věci, na kroužky, bydlení? Co s tím uděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Memorandum o spolupráci se Státní veterinární správou

16:26 Vězeňská služba: Memorandum o spolupráci se Státní veterinární správou

Generální ředitel Vězeňské služby ČR genmjr. Tomáš Hůlka a ústřední ředitel Státní veterinární správ…