Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt klesl meziročně o 0,6 procenta

31.07.2023 16:08 | Tisková zpráva

Podle předběžného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 2. čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,1 % a meziročně klesl o 0,6 %.

Český statistický úřad: Hrubý domácí produkt klesl meziročně o 0,6 procenta
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o cenové vlivy a sezónnost1) byl ve 2. čtvrtletí podle předběžného odhadu o 0,1 % vyšší než v předchozím čtvrtletí a v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku klesl o 0,6 %.

graf

„Meziroční vývoj HDP byl negativně ovlivněn nižšími výdaji na konečnou spotřebu domácností a nižší tvorbou hrubého kapitálu. Pozitivně opět působila zahraniční poptávka,“ sdělil Vladimír Kermiet, ředitel odboru národních účtů ČSÚ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zmodernizuje stavědla ve stanicích metra Florenc C a Vltavská

19:15 DPP zmodernizuje stavědla ve stanicích metra Florenc C a Vltavská

Od pátku 8. května do neděle 10. května 2026 bude proto obousměrně přerušen provoz metra na lince C …