Český statistický úřad: Průmyslová produkce klesla

07.10.2019 11:48 | Zprávy

Průmyslová produkce v srpnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 1,2 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 0,1 %. Hodnota nových zakázek se meziročně snížila o 0,9 %.

Český statistický úřad: Průmyslová produkce klesla
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Průmyslová produkce1 v srpnu 2019 byla reálně meziměsíčně nižší o 0,1 %. Meziročně klesla o 1,2 %. K meziroční změně průmyslové produkce nejvíce přispěla odvětví výroba počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení (příspěvek -0,5 procentního bodu, pokles o 12,7 %), výroba základních kovů, hutní zpracování kovů; slévárenství (příspěvek -0,4 p. b., pokles o 14,6 %) a  výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků (příspěvek -0,3 p. b., pokles o 3,3 %). Průmyslová produkce vzrostla v odvětvích výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů (příspěvek +0,8 p. b., růst o 4,5 %), výroba elektrických zařízení (příspěvek +0,5 p. b., růst o 7,0 %) a výroba základních farmaceutických výrobků a farmaceutických přípravků (příspěvek +0,2 p. b., růst o 22,9 %). Bez očištění byla průmyslová produkce meziročně nižší o 3,8 % (v srpnu 2019 bylo o jeden pracovní den méně než v srpnu 2018).

Tržby z průmyslové činnosti v běžných cenách2 v srpnu 2019 meziročně klesly o 3,8 %. Tržby z přímého vývozu průmyslových podniků se snížily v běžných cenách o 1,1 %. Domácí tržby, které zahrnují i nepřímý vývoz prostřednictvím neprůmyslových podniků, v běžných cenách klesly o 7,3 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČSÚ , průmysl , TZ

autor: Tisková zpráva

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II

7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II

Přesně před rokem se na obrazovkách TV Prima objevil nový dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi…