Český statistický úřad: Zahraniční obchod - prosinec 2019

06.02.2020 10:06 | Zprávy

Prosincová bilance byla meziročně horší.

Český statistický úřad: Zahraniční obchod - prosinec 2019
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Podle předběžných údajů skončila v prosinci bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 6,7 mld. Kč, což byl meziročně o 2,1 mld. Kč horší výsledek.

Celkovou bilanci zahraničního obchodu1) se zbožím2) nepříznivě ovlivnilo především snížení kladného salda  motorových vozidel o 5,0 mld. Kč. Dále se prohloubil schodek bilance s potravinářskými výrobky o 1,5 mld. Kč a základními farmaceutickými výrobky a přípravky o 1,2 mld. Kč.

Příznivě na celkové saldo působil hlavně menší schodek bilance zahraničního obchodu s chemickými látkami a přípravky (o 1,7 mld. Kč) a počítači, elektronickými a optickými přístroji (o 1,1 mld. Kč). O stejnou částku (1,1 mld. Kč) se zvýšil přebytek bilance se stroji a zařízeními.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Lajky

Jak vysvětlíte, že máte na FB více lajků než světová celebrita nebo třeba Babiš s několikanásobně větším počtem sledujících? K čemu je vám dobrá falešná a zřejmě i vámi placená podpora? Já to nechápu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Inkaso správy v roce 2025 překročilo 181 mld. Kč

7:33 Celní správa: Inkaso správy v roce 2025 překročilo 181 mld. Kč

Celní správa České republiky v roce 2025 odvedla do státního rozpočtu celkem 181 mld. Kč. Oproti pře…