Český statistický úřad: Známe nejlepší statistické plakáty roku 2023

17.03.2023 15:16 | Tisková zpráva

Porota složená ze zástupců Českého statistického úřadu a Vysoké školy ekonomické v Praze vyhlásila výsledky národního kola 7. ročníku soutěže o nejlepší statistický plakát. Vítězné plakáty budou reprezentovat Českou republiku na mezinárodním kole soutěže, které se uskuteční v červenci v kanadské Ottawě.

Český statistický úřad: Známe nejlepší statistické plakáty roku 2023
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Letošního národního kola soutěže, konaného v rámci projektu statistické gramotnosti, se zúčastnilo 842 žáků ve 314 týmech na 37 školách. Soutěž je určena 1-5členným týmům žáků druhého stupně základních škol, studentů středních škol a bakalářských programů vysokých škol. Do národního finále postoupily nejlepší plakáty ze školních kol. Každá škola mohla odeslat pouze jeden plakát v dané věkové kategorii.

V dnešní dynamické době je jednou z klíčových dovedností práce s daty, jejich správné pochopení i vyhodnocení. Mezinárodní soutěž o nejlepší statistický plakát rozvoj těchto dovedností podporuje a pomáhá šířit statistickou gramotnost žáků a studentů,“ vysvětluje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Anketa

Je v pořádku hrozit blokádami vládních budov?

94%
5%
hlasovalo: 49423 lidí

Porotci hodnotili celkem 38 plakátů, z toho 13 v kategorii základních škol, 24 v kategorii středních škol a 1 v kategorii vysokých škol.

V kategorii základních škol zvítězil plakát Vývoj počtu obyvatel ve městech České republiky v letech 2000–2021 z dílny týmu žáků ze základní školy Litomyšl (U Školek). Na druhém místě se umístil plakát Psi v nouzi od týmu Gymnázia Teplice. Třetí příčku pak obsadil plakát Nezaměstnanost od žáků Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích.

V kategorii středních škol za nejlepší označila porota plakát Spánkový režim od týmu Střední odborné školy pro administrativu Evropské unie, Praha 9. Druhé místo získal plakát Elektrická energie v ČR z SOŠ Schola Humanitas, Litvínov. Třetí příčku pak obsadil plakát Vánoce od týmu Střední školy vizuální tvorby, Hradec Králové.

V kategorii vysokých škol porota vítěze nevybrala. Všechny soutěžní plakáty jsou umístěny na webu soutěže ZDE.

Organizátory národního kola soutěže v České republice jsou již tradičně Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s Českým statistickým úřadem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: V Davli byl zahájen provoz nového veřejného přístaviště pro malá plavidla

13:21 Ředitelství vodních cest: V Davli byl zahájen provoz nového veřejného přístaviště pro malá plavidla

Ministr dopravy Martin Kupka, hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková, ředitel Ředitelství vodní…