Čeští ekonomičtí diplomaté se scházejí v Praze

20.06.2016 21:39

V Černínském paláci se od 20. června 2016 koná pravidelná výroční Konference ekonomických radů MZV ČR a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade, kteří působí na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí.

Čeští ekonomičtí diplomaté se scházejí v Praze
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Čeští ekonomičtí diplomaté budou diskutovat o možnostech spolupráce mezi rezorty a institucemi v oblasti podpory ekonomické diplomacie a o nových obchodních příležitostech.

V rámci konference proto mj. bude představena aktualizovaná Mapa globálních oborových příležitostí, tentokrát obohacená o prvek zahraniční rozvojové spolupráce. Na programu je také debata o tom, jaké výsledky přinesly novinky zavedené v české ekonomické diplomacii. „Česká republika má ve světě velice dobré jméno. O naše firmy je velký zájem. Těší mě, že obchodní výměna s těmi nejvyspělejšími ekonomikami světa mimořádně roste, což je i další důvod pro to, abychom si více věřili,“ uvedl ke kontextu konference ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Součástí tematických panelů bude i představení systému hodnocení zastupitelských úřadů, standardizace služeb Klientského centra pro export a posilování Jednotné zahraniční sítě i ekonomického zpravodajství. „V letošním roce MZV vysílá 12 nových ekonomických diplomatů, kteří posílí ekonomické úseky zastupitelských úřadů ČR v Pretorii, Akkře, Torontu, Kuala Lumpur, Ammánu, Tokiu, Chicagu, Dillí, Manile, Tchaj-peji, Hongkongu a Berlíně. Ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství vznikly nové pozice zemědělských diplomatů (ČLR, Rusko, Srbsko a Saúdská Arábie) a v součinnosti s Úřadem vlády pozice diplomatů pro vědu, výzkum a inovace v zemích s exportním potenciálem pro ČR (pilotně od září 2015 působí taková diplomatka na ZÚ Tel Aviv). Obdobnou spolupráci připravujeme i s Ministerstvem obrany,“  shrnuje některé z novinek v ekonomické diplomacii náměstek Martin Tlapa.

Tématem diskuse bude rovněž pohled českých podnikatelů na proexportní aktivity Ministerstva zahraničních věcí.

Ve dnech 22. a 23. června 2016 se v hotelu Grandior (Na Poříčí 42, Praha 1) uskuteční konzultace ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade se zástupci české podnikatelské sféry.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Česká republika jako první evropská země přistoupila k Meziamerické úmluvě o vzájemné pomoci v trestních věcech

19:38 Ministerstvo spravedlnosti: Česká republika jako první evropská země přistoupila k Meziamerické úmluvě o vzájemné pomoci v trestních věcech

Po dlouholetém úsilí Ministerstva spravedlnosti byla dne 17. října 2019 na Generálním sekretariátu O…