Čeští vojáci byli oceněni po návratu ze zahraničních operací

22.02.2016 17:30

V konferenčním sále Domu armády Praha se koncem týdne uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky po návratu ze zahraničních operací. Ocenění jim předali náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář, náměstkyně pro řízení sekce právní ministerstva obrany Alena Netolická a další významní představitelé Armády České republiky.

Čeští vojáci byli oceněni po návratu ze zahraničních operací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí
reklama

Medaile Za službu v zahraničí převzali čeští vojáci z velitelství mise Resolute Support a 15. jednotky polního chirurgického týmu Úkolového uskupení Armády České republiky, kteří plnili úkoly na území Afghánistánu. Oceněni byli zároveň i příslušníci velitelství mise KFOR v Kosovu a také vojáci, kteří působili na operačních velitelstvích misí Evropské unie NAVFOR Atalanta ve Velké Británii a NAVFOR-MED v Itálii.

„Právě mise jsou pro vás určitým mezníkem, kde získáváte cenné zkušenosti, které pak zúročíte i na svých pozicích, které zastáváte u svých domovských útvarů,“ řekl ve svém projevu náčelník generálního štábu generálporučík Josef Bečvář a dodal, že pro něj je velmi důležité nejen to, že naši vojáci v zahraničí plní zadané úkoly, ale že se v pořádku navrátí domů ke svým blízkým a rodinám. Zvlášť pak vyzdvihl čin podplukovníka Hynka Pavlačky, příslušníka českého zastoupení na velitelství operace Resolute Support, který se v říjnu minulého roku s nasazením vlastního života zasloužil o záchranu vojáků po tragické havárii britského vrtulníku. Za svůj čin byl vyznamenán Záslužným křížem ministra obrany ČR.

„Každá taková mise je především týmová práce a nezáleží na tom, zda se jedná o malé skupiny vojáků nebo o početnější jednotky,“ zdůraznila náměstkyně ministra obrany Alena Netolická a dodala, že dnes tu stojí naši vojáci z pěti různých misí, což svědčí nejen o všestrannosti armády, ale také o aktivním přístupu k úkolům, které úzce korespondují s cíli zahraniční politiky ČR. „Uznání ale patří i vašim rodinám a blízkým, kteří vás ve vaší náročné práci podporují, a za to i jim patří veliký dík,“ dodala náměstkyně ministra obrany.

Vybraným vojákům byly uděleny Záslužné kříže ministra obrany ČR, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

9:31 Asociace podnikatelek a manažerek spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseWOMEN

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) spouští na sociálních sítích kampaň #ChooseW…