Chorvaté vybrali díky EET více na daních a jejich rozpočet je poprvé za osm let v přebytku

14.09.2015 18:35 | Zprávy

Nejnovější čísla o pokladním plnění státního rozpočtu Chorvatska jednoznačně potvrzují úspěšnost daňových opatření v čele s fiskalizací (obdoba elektronické evidence tržeb), která byla v Chorvatsku spuštěna od roku 2013.

Chorvaté vybrali díky EET více na daních a jejich rozpočet je poprvé za osm let v přebytku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Ke konci srpna došlo meziročnímu nárůstu vybraného DPH o 2,1 mld. kun (7,5 mld. Kč). Zlepšil se také výběr spotřebních daní o 0,6 mld. kun (2,2 mld. Kč) a daní z příjmu, a to o 0,5 mld. kun (1,8 mld. Kč). Inkaso DPH v samotném červenci letošního roku dosáhlo rekordní výše 4,2 miliardy kun (15 mld. Kč) a představuje nejvyšší dosažený výsledek od zavedení daňových reforem. Chorvatský rozpočet se díky tomu poprvé od roku 2008 dostal do primárního přebytku, a to ve výši 200 mil. kun (cca 720 mil. Kč).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec se připravuje na transport slonice Baly do nového domova

10:33 Zoo Liberec se připravuje na transport slonice Baly do nového domova

Po dlouhém období intenzivních jednání, odborných konzultací a hledání nejlepších možných variant s …