Čívická schůzka k podpoře sportu. Peníze by měly jít do mládeže

12.11.2013 12:20

Staré Čívice/Pardubice (8. listopadu 2013) – Ve Starých Čívicích jednali včera o systému podpory sportu a roli regionů hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, krajský radní pro sport René Živný spolu s předsedou Českého olympijského výboru (ČOV) Jiřím Kejvalem a předsedou České unie sportu (ČUS) Miroslavem Janstou. Shodli se na tom, že peníze z loterií by měly jít především na výchovu mladých sportovců. Očekává se, že kluby dostanou první peníze v druhé polovině roku 2014.

Čívická schůzka k podpoře sportu. Peníze by měly jít do mládeže
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Netolický

„Debatovali jsme o systému podpory sportu, neboť se otevírá prostor pro větší příliv peněz z loterií do této oblasti. Z našeho pohledu budou zásadní kritéria a principy, podle kterých by měly být finanční prostředky rozdělovány. Hovořili jsme také o možné úloze krajů, ale i krajských organizačních složek sportovních asociací,“ shrnul hlavní témata Čívické schůzky hejtman Martin Netolický. Podle něj panovala shoda na tom, že je třeba investovat peníze především do mládežnického sportu a rozvoje talentů. Předseda ČOV Jiří Kejval informoval o tom, že se sportovní svazy snaží o renesanci českého sportu a posílení jeho prestiže ve společnosti. „Chceme, aby byl sport vnímán jako součást zdravého životního stylu. Diskutovali jsme také o podpoře sportu na středních školách,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval. Předsedové  ČUS i ČOV si také dovedou představit větší zapojení krajů při rozdělování peněz určených pro sport.

Krajský radní pro sport René Živný se stal členem týmu při Českém olympijském výboru, který v současnosti pracuje na pravidlech, podle kterých by měly být peníze z loterií přidělovány. „Celý projekt je na dobré cestě. Pevně věřím, že první peníze by se ke klubům mohly dostat v druhé polovině roku 2014. Projekt by měl být kompletně spuštěn počátkem roku 2015,“ informoval o přípravách radní René Živný.

Jednání se zúčastnili i další představitelé sportu jako například předseda Asociace ligových klubů Mattoni NBL Zdeněk Bříza.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Pardubickykraj.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …