Členové vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace navštívili vědeckovýzkumná centra v Olomouci

26. 1. 2017 19:31

Vědecká pracoviště aplikačního centra BALUO Univerzity Palackého v Olomouci a Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM) navštívili ve čtvrtek 26. ledna 2017 členové Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) v čele s jejím prvním místopředsedou prof. Petrem Dvořákem.

Členové vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace navštívili vědeckovýzkumná centra v Olomouci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Členové RVVI se v rámci návštěvy setkali nejen se zástupci vedení obou výzkumných center, ale také s rektorem Univerzity Palackého prof. Jaroslavem Millerem, s nimiž diskutovali o aktuálních tématech státní vědní politiky.

Aplikační centrum BALUO je novým výzkumným zařízením Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, které bylo oficiálně otevřeno 11. listopadu 2016. Zaměřuje se na oblast vědy, inovačního podnikání, technologie a odborného vzdělávání v oblasti pohybové aktivity, prevence civilizačních onemocnění a podpory zdravého životního stylu.

Ústav molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého (UP) v Olomouci vznikl v roce 2012 v rámci projektu BIOMEDREG financovaného z evropských strukturálních fondů (OP VaVpI) a státního rozpočtu. Projekt za více než 856 milionů korun iniciovala Univerzita Palackého, která ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc a dalšími partnery vybudovala špičkové vědecké pracoviště zaměřené na molekulárně orientovaný základní a translační biomedicínský výzkum. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

22:45 Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

Povodí Moravy, s. p. dokončilo opravu více než 800 m dlouhého úseku vodního toku Lejtna v Bratčicích…