Člověk v tísni: 4. ročník Ceny Příběhů bezpráví vyhlášen

28.05.2012 9:40

eden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, vyhlašuje 4. ročník Ceny Příběhů bezpráví. Až do 27. června 2012 mají mladí lidé možnost vyhledávat ve svém okolí osobnosti, které projevily v období komunistického režimu mimořádnou odvahu a za své činy si zaslouží ocenění.

Člověk v tísni: 4. ročník Ceny Příběhů bezpráví vyhlášen
Foto: Člověk v tísni
Popisek: Letošní ročník Ceny Příběhů bezpráví je věnován památce paní Olgy Havlové
reklama

Nominace jsou přijímány od všech žáků a studentů ve věku od 13 do 21 let a o vybraných laureátech bude rozhodovat studentská porota. Letošní ročník je věnován památce paní Olgy Havlové. Ocenění budou předána v rámci slavnostního zahájení 8. ročníku Příběhů bezpráví – měsíce filmu na školách dne 1. listopadu 2012 v pražském kině Lucerna za přítomnosti studentů vítězných nominací, oceněných i významných osobností českého kulturního a veřejného života.

Návrh musí obsahovat jméno a příjmení předkladatele, včetně kontaktu; jméno a příjmení navrhované osobnosti; zdůvodnění nominace (životní příběh v rozsahu 2 - 4 normostrany). Může obsahovat i doprovodné materiály (fotografie, dopisy, kopie archivních dokumentů apod.).

Letošní ročník je věnován památce paní Olgy Havlové (1933 - 1996) – manželce prvního českého prezidenta Václava Havla. Paní Olga Havlová aktivně působila v českém disentu, spoluzaložila Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS), vedla samizdatovou edici Expedice a založila Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové.

Partnery akce jsou Nadační fond AVAST, sdružení CZ.NIC, Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie, Ministerstvo obrany České republiky a Evropská komise - program „Evropa pro občany“.

Více informací o ceně naleznete zde: www.pribehybezpravi.cz/cena, webový formulář pro předkládání nominací je k dispozici zde: http://www.jedensvetnaskolach.cz/index2.php?id=382.   

O programu Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách nabízí školám dokumentární filmy a doprovodné metodické pomůcky k výuce aktuálních témat současného světa a novodobé historie. Mnohaleté zkušenosti programu ukazují, že právě audiovizuální materiály mají mimořádný potenciál k oslovení žáků základních a středních škol. Výukové sady programu využívají pedagogové na více než 2 900 základních a středních škol v České republice. Program se již několik let realizuje i v zahraničí (na Slovensku, v Polsku, Estonsku, Rumunsku, Švédsku, Německu, Libanonu aj.). Více informací o programu na: www.jsns.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Člověk v tísni
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Po nucené přestávce vyráží Tobogan Tour opět za posluchači

17:11 Český rozhlas: Po nucené přestávce vyráží Tobogan Tour opět za posluchači

Nejstarší česká talkshow Tobogan, kterou vysílá každou sobotu před polednem Český rozhlas Dvojka, sl…