Cvičení SIMEX 2016, které prověřovalo postup při simulované havárii plynovodu

25.05.2016 18:24

Dvoudenní cvičení SIMEX 2016, které prověřovalo postup při simulované havárii plynovodu, následném požáru a přerušení dodávek plynu v lokalitě obce Hracholusky na Prachaticku, skončilo. Ve dnech 24. a 25. května se do něj zapojilo zhruba 300 lidí. Součinnost si během něj prověřili zejména zástupci distributora plynu ze společnosti E.ON, složek integrovaného záchranného systému i krizové štáby kraje a dotčených obcí s rozšířenou působností.

Cvičení SIMEX 2016, které prověřovalo postup při simulované havárii plynovodu
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Odehrávalo se v lednu

Simulovaná havárie nastala 21. ledna 2016, kdy venkovní teploty klesaly i hluboko pod bod mrazu. Pracovníci společnosti E.ON zajistili s hasiči a policií místo havárie a plyn z porušeného potrubí nechali kontrolovaně vyhořet. Při této události nebyl nikdo zraněn. Současně se začaly zkoumat příčiny havárie.

Krizový štáb společnosti E.ON v důsledku toho vyhlásil stav nouze pro oblast Prachaticka a Vimperska. Vzhledem k závažnosti situace a nepříznivým klimatickým podmínkám vyhlásili hasiči zvláštní stupeň poplachu. Následně jihočeský hejtman Jiří Zimola svolal krizový štáb kraje, který koordinoval další postup řešení události, zejména náhradních dodávek tepla do postižených domácností, zdravotnických, sociálních a školských zařízení i veřejných institucí.

Hejtman vyhlásil stav nebezpečí

Během zasedání krizového štábu vyhlásil hejtman stav nebezpečí. Ten platil pro oblast Prachaticka a Vimperska, kde havárie zasáhla bezmála 3 800 odběrných míst a bez dodávek plynu se kvůli tomu ocitlo zhruba osm tisíc lidí.

Na znovuobnovení výpadku dodávek plynu následně pracovalo několik desítek pracovníků společnosti E.ON. Za příčinu havárie byla označena technická porucha vysokotlakého potrubí. Díky podpoře složek IZS probíhaly veškeré práce plynule a bez jakýchkoliv komplikací. Průběh celého cvičení bude vyhodnocen v následujících dnech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

22:11 Muzeum romské kultury: Návrat důstojnosti pietnímu místu v Letech

Muzeum romské kultury, s.p.o. ve spolupráci s Romea o.p.s. pořádá v pátek 2. 3. 2018 od 13 hodin ve …