CzechInvest: 13 státních institucí na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 „pod jednou střechou“

07.10.2019 9:15

CzechInvest zde pořádá diskuzi investičních agentur zemí V4.

CzechInvest: 13 státních institucí na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 „pod jednou střechou“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Letos poprvé se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí 13 českých státních institucí podporujících podnikatele na jednom místě – České národní expozici Czech Republic: The Country For The Future v pavilonu Z. Expozice vyrostla na myšlence vládní strategie, která chce Českou republiku vynést do roku 2030 mezi evropské inovační lídry.

V týdnu od 7. do 11. října 2019 se na České národní expozici spolu s agenturou CzechInvest představí Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo obrany, Agentura pro podnikání a inovace, agentura CzechTrade, Česká exportní banka, Česká rozvojová agentura, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Exportní garanční a pojišťovací společnost, Technologická agentura ČR, Úřad průmyslového vlastnictví a Strojírenský zkušební ústav.

Odborníci ze všech 13 institucí zde budou připraveni ke konzultacím, a návštěvníci tak získají snadný přístup ke komplexnímu balíčku služeb, které pomáhají v každé fázi podnikání – od inovativní myšlenky, přes její realizaci, až po export technologií do zahraničí. Po celou dobu konání veletrhu Česká národní expozice nabídne i bohatý doprovodný program v podobě více než desítky specializovaných seminářů.

První den konání veletrhu expozici slavnostně otevře premiér Andrej Babiš spolu s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem a generálním ředitelem Veletrhy Brno Jiřím Kulišem. V úterý 8. října 2019 zde pak například Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásí vítězné projekty soutěže Přeměna odpadů na zdroje a ve středu 9. října 2019 v 9.30 zde představí Inovační strategii ČR 2019-2030. Ve čtvrtek 10. října 2019 pak například CzechTrade v 9.15 poradí, jak snížit uhlíkovou stopu, a Agentura pro podnikání a inovace v 13.00 zase, jak mohou evropské dotace pomoci automatizovat a inovovat výrobu.

Na pozvání CzechInvestu se na České národní expozici ve středu 9. října 2019 ve 14.00 sejdou představitelé investičních agentur zemí V4. Před publikem z řad široké veřejnosti budou diskutovat o průmyslu 4.0, digitalizaci výroby a formách podpory ze strany investičních agentur zemí V4.

Kompletní doprovodný program celého 61. ročníku brněnského Mezinárodního strojírenského veletrhu najdete ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Registrace vozidel občanů Ukrajiny

22:08 MHMP: Registrace vozidel občanů Ukrajiny

Od 1. října 2023 bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České repu…