CzechInvest: 13 státních institucí na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 „pod jednou střechou“

07.10.2019 9:15

CzechInvest zde pořádá diskuzi investičních agentur zemí V4.

CzechInvest: 13 státních institucí na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 „pod jednou střechou“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Letos poprvé se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí 13 českých státních institucí podporujících podnikatele na jednom místě – České národní expozici Czech Republic: The Country For The Future v pavilonu Z. Expozice vyrostla na myšlence vládní strategie, která chce Českou republiku vynést do roku 2030 mezi evropské inovační lídry.

V týdnu od 7. do 11. října 2019 se na České národní expozici spolu s agenturou CzechInvest představí Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo obrany, Agentura pro podnikání a inovace, agentura CzechTrade, Česká exportní banka, Česká rozvojová agentura, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Exportní garanční a pojišťovací společnost, Technologická agentura ČR, Úřad průmyslového vlastnictví a Strojírenský zkušební ústav.

Odborníci ze všech 13 institucí zde budou připraveni ke konzultacím, a návštěvníci tak získají snadný přístup ke komplexnímu balíčku služeb, které pomáhají v každé fázi podnikání – od inovativní myšlenky, přes její realizaci, až po export technologií do zahraničí. Po celou dobu konání veletrhu Česká národní expozice nabídne i bohatý doprovodný program v podobě více než desítky specializovaných seminářů.

První den konání veletrhu expozici slavnostně otevře premiér Andrej Babiš spolu s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem a generálním ředitelem Veletrhy Brno Jiřím Kulišem. V úterý 8. října 2019 zde pak například Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásí vítězné projekty soutěže Přeměna odpadů na zdroje a ve středu 9. října 2019 v 9.30 zde představí Inovační strategii ČR 2019-2030. Ve čtvrtek 10. října 2019 pak například CzechTrade v 9.15 poradí, jak snížit uhlíkovou stopu, a Agentura pro podnikání a inovace v 13.00 zase, jak mohou evropské dotace pomoci automatizovat a inovovat výrobu.

Na pozvání CzechInvestu se na České národní expozici ve středu 9. října 2019 ve 14.00 sejdou představitelé investičních agentur zemí V4. Před publikem z řad široké veřejnosti budou diskutovat o průmyslu 4.0, digitalizaci výroby a formách podpory ze strany investičních agentur zemí V4.

Kompletní doprovodný program celého 61. ročníku brněnského Mezinárodního strojírenského veletrhu najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

22:54 ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

ÚZSVM v Karlových Varech získal v rámci dědického řízení spoluvlastnický podíl na rodinném domu vč. …