CzechInvest: Klíčové otázky nástupnictví v českých malých a středních firmách

24.10.2018 9:20

V prostorách Vědeckotechnického parku Plzeň se ve čtvrtek 18. října 2018 konala Konference rodinných firem se zaměřením na otázku nástupnictví.

CzechInvest: Klíčové otázky nástupnictví v českých malých a středních firmách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Předání firmy další generaci je nejen přirozenou fází životního cyklu rodinné firmy, ale také fází velmi složitou a pro budoucí vývoj firmy mnohdy i fází klíčovou. Cílem konference bylo usnadnit účastníkům orientaci v problematice nástupnictví, pomoci jim efektivně organizačně tento složitý krok zvládnout, a zajistit tak kontinuitu podniku napříč generacemi. Akce se zúčastnily téměř dvě desítky posluchačů.

O své praktické zkušenosti se hned v úvodu podělil Libor Musil, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, který již proces předání rodinné firmy zdárně absolvoval. O právních a daňových aspektech tohoto procesu pohovořil Jakub Hájek ze společnosti Ambruz & Dark Deloitte Legal. Miroslav Regner pak nastínil malým a středním podnikům možnosti využití finančních nástrojů Českomoravské záruční a rozvojové banky. Dalším prezentovaným tématem byl export na zahraniční trhy. Martina Paříková z CzechTrade představila aktuální produkty a služby této agentury. V závěru konference zazněly problémy nástupnictví, se kterými se setkal Leoš Kubíček, zakladatel a jednatel společnosti BCF, Holistic management.

Akci uspořádala agentura CzechInvest v návaznosti na úspěšnou stejnojmennou konferenci, která se poprvé konala v Českých Budějovicích v listopadu 2017. „CzechInvest se touto akcí připojil k roku rodinného podnikání, který letos vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. V této aktivitě chceme do budoucna pokračovat, protože chápeme české malé střední podnikaní jako základní kámen ekonomiky,“ vysvětluje Milan Kavka, ředitel plzeňské kanceláře agentury CzechInvest. Další konference rodinných firem se uskuteční 8. listopadu 2018 v Českých Budějovicích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

8:26 Skupina ČEZ dokončila prodej bulharských aktiv za 335 milionů euro

Dnes došlo k vypořádání prodeje bulharských aktiv mezi Skupinou ČEZ a společností Eurohold, která za…