CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med

2. 6. 2020 22:48

Koncem května vyhlásila Univerzita Palackého nejlepší projekty soutěže Podnikavá hlava 2020. Soutěž už jedenáctým rokem pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, letos však probíhala poprvé online.

CzechInvest: Letošní ročník soutěže Podnikavá hlava vyhrál automat na med
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest
reklama

Jejím partnerem byla tradičně agentura CzechInvest, která pomohla se zajištěním programu události. Mezi nejlepšími projekty se umístil automat na med, inteligentní dopravní zrcadla a nápoj z kombuchy.

Vítězem Podnikavé hlavy se stal Tomáš Jelínek, který představil Medomat – modulární automat na prodej sklenic medu místních včelařů. Druhé místo patřilo nápadu inteligentních dopravních zrcadel se systémem přídavných kamer od Davida Podoly. Tento projekt pomůže řešit dopravní situace především v areálech velkých firem, kde je špatný výhled za roh budovy. Třetí ocenění putovalo projektu Loklok od Františka Špáse, který vyrábí neslazený perlivý nealkoholický nápoj z kombuchy.

Vítězkou v kategorii Podnikatel v sukni se letos stala Eliška Brázdilová. Představila projekt Restio, mobilní buňku, která vytváří prostor pro vyřízení soukromých záležitostí na veřejných místech, jako je například vlakové nebo autobusové nádraží.

Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 soutěžících. Vítězové obdrželi ceny v celkové hodnotě 288 tisíc korun.

Podrobné informace o soutěži naleznete na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek

22:36 Národní muzeum: Poklady numismatických sbírek

Národní muzeum otevřelo 2. července tohoto roku v pořadí již čtvrtou pokoronavirovou výstavu s názve…