CzechInvest: Podnikatelská a technologická mise do Kanady se zaměřila na sektor letectví

27. 5. 2017 19:00

Zástupci předních českých firem a institucí navštívili klíčové instituce v Montrealu a Torontu.

CzechInvest: Podnikatelská a technologická mise do Kanady se zaměřila na sektor letectví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Zástupci agentury CzechInvest se od 15. května 2017 účastnili pětidenní podnikatelské a technologické mise do Kanady. Delegace vedená náměstkem ministra průmyslu a obchodu ČR, Vladimírem Bärtlem, se zaměřila na sektor letectví a navštívila klíčové instituce v Montrealu a Torontu. Účastnili se jí představitelé Asociace leteckých výrobců a firmy Jihostroj, 5M, ERA a Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu.

Mise posílila česko-kanadské vztahy v oblasti letectví, a to jak z pohledu obchodních vazeb, tak vědeckotechnologické spolupráce. Česká republika má Kanadě v tomto sektoru mnoho co nabídnout, neboť má čtvrtou nejvíce zaměřenou ekonomikou na letectví ve světě. To dokládá i fakt, že se Česko již podílí na výrobě letounu C-Series firmy Bombardier a stopu zanechalo i v kanadských výzkumných organizacích, například spoluprací na klimatickém tunelu University of Ontario.

Jedinečnou příležitost pro hledání partnerů poskytly účastníkům technologické mise dva B2B semináře v Montrealu a v Torontu, kterých se zúčastnila přibližně čtyřicítka kanadských firem a institucí. V rámci mise se účastníci také podívali do předních kanadských institucí a společností. Delegace zamířila například do firmy Bell Helicopters, která se v pobočce v Mirabel věnuje komerčnímu segmentu vrtulníků, a jednala s její prezidentkou. Zástupci poté navštívili centrálu a továrnu firmy Bombardier, třetího největšího výrobce komerčních letadel na světě, a jednali i s vedením Kanadské vesmírné agentury.

Agentura CzechInvest připravila misi společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Velvyslanectvím ČR v Ottawě a Generálním konzulátem v Torontu. Akce byla podpořena také z projektů na podporu ekonomické diplomacie. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Začíná třetí ročník start-upové soutěže Creative Business Cup

7:34 CzechInvest: Začíná třetí ročník start-upové soutěže Creative Business Cup

CzechInvest opět přijímá přihlášky do českého národního kola soutěže Creative Business Cup.