CzechInvest: Projekt přeměny Strahova na technologický hub pokračuje

23.11.2022 9:02 | Tisková zpráva

V rámci přeměny Strahovského stadionu na technologický hub došlo včera na konferenci Prague Digital Council k podpisu memoranda o spolupráci mezi ČVUT a CzechInvestem. Z pohledu agentury tato proměna představuje vysoký potenciál spolupráce startupů s nadnárodními firmami.

CzechInvest: Projekt přeměny Strahova na technologický hub pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

„Doufáme, že takto velký projekt přitáhne jak startupy, tak nadnárodní technologické firmy nejen z České republiky a podpoří naše snahy dostat do ČR další vysoce kvalifikované osoby, a tím i investice. Tento projekt přináší také synergie s dalšími startupovými aktivitami agentury CzechInvest, zejména s projektem Technologická inkubace,“ uvedl Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu, který je dočasně pověřen vedením agentury CzechInvest.

Jedním z hlavních témat konference byla i evropská legislativa týkající se digitálních inovací. Zde bude mít důležitou roli projekt přeměny Strahova, jehož cílem je vytvořit několik regulatorních sandboxů na evropské úrovni. Sandbox je prostředí, které umožní vyzkoušet nová inovativní řešení ve spolupráci s regulátory. Cílem zde není pouze testovat digitální inovace v reálných podmínkách, ale také umožnit zákonodárcům získat poznatky pro tvorbu regulace v budoucnosti. „Jsem ráda, že jsme projekt mohli představit i evropským technologickým partnerům v rámci evropského předsednictví,“ říká prorektorka ČVUT Veronika Kramaříková.

Technologický vývoj sice postupuje rychle dopředu, ale legislativa je mnohdy desítky let zastaralá. Pro budoucí konkurenceschopnost Evropy je nezbytné, aby právo nebylo blokátorem inovací. I proto projekt získal již oficiální název Strahov Startup and Sandbox Stadium. Projekt už získává ve světě velmi pozitivní ohlasy, jak říká Tomáš Pluhařík z DLTG fondu, který je známým příznivcem větší internacionalizace českého startup prostředí: „Během měsíce jsme stihli s kolegy z naší sesterské firmy IndigiLabs představit projekt osobně na konferencích v Singapuru, Vídni, Kypru a Curychu a všude se jsme se setkali se příznivou odezvou.“

Na projekt se těší i studenti z ČVUT, kteří se těší na vznik nové zábavní i gastro infrastruktury a zkušební laboratoře, kterou na Strahově připravuje Prusa Research.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

22:45 Veřejný ochránce práv: Alexander Schorm bude zaštiťovat především agendy s lidskoprávním přesahem

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček a jeho zástupce Vít Alexander Schorm se dohodli, že od prvníh…