CzechTourism: Další nárůst příjmů z cestovního ruchu

20.06.2018 14:50

Příjmy z příjezdového cestovního ruchu v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o více jak 1,5 miliard korun. Vyplývá to ze statistiky platební bilance, kterou zveřejnila Česká národní banka.

CzechTourism: Další nárůst příjmů z cestovního ruchu
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism
reklama

Celkem dosáhly v období leden – březen příjmy z cestovního ruchu výše 40,7 miliard korun, což představuje růst o 4%. „Pokračuje tak pozitivní trend z posledních období, který nezbrzdilo ani ukončení intervencí České národní banky. Ve sledovaném období se dařilo i příjezdovému cestovnímu ruchu, počty příjezdů vzrostly o 11% a počty přenocování o 9%. Letošní rok se navíc nese ve znamení oslav a mnoha doprovodných akcí u příležitosti 100 let vzniku ČR, a tak by tyto ukazatele mohly být ještě výraznější,“ uvádí Klára Dostálová, ministryně Ministerstva pro místní rozvoj.

Podle agentury CzechTourism stojí za růstem příjmů i příjezdů především zvýšená poptávka ze sousedních zemí, obnovený zájem ze strany ruských turistů a nadále stabilní růst příjezdů turistů z tradičních zdrojových trhů České republiky.

Mimořádný meziroční nárůst zachytily statistiky například u příjezdů z Číny (+28%), Španělska (+38%) a Ukrajiny (+37%).

„Třeba nárůst příjezdu španělských turistů byl způsobený tím, že letos Velikonoce kalendářně spadaly do 1. čtvrtletí roku. Navíc ve Španělsku mají děti týden před Velikonoci prázdniny, takže rodiny rády cestují,“ uvádí Markéta Vogelová, ředitelka odboru Institutu turismu agentury CzechTourism.

„Zahraniční turisté stále častěji směřují do regionů naší republiky. Rozvoj turismu i mimo již známé a mnohdy přetížené lokality jsou dlouhodobou prioritou agentury. Organizujeme press a fam tripy pro zahraniční delegace a novináře; ve spolupráci s našimi zahraničními zastoupeními propagujeme zajímavé destinace napříč regiony. Každoročně organizujeme mezinárodní akce pro odborníky z oblasti cestovního ruchu. Mezi nejvýznamnější patří incomingový workshop pro zahraniční nákupčí služeb v cestovním ruchu: Czech Republic - Travel Trade Day. Ten se letos konal v Liberci a přilákal profesionály z více než 19 zemí celého světa,“ uzavírá Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Nová pravidla pro používání dronů - Kategorie podle způsobu užití a registrace od konce roku

17:05 Ministerstvo dopravy: Nová pravidla pro používání dronů - Kategorie podle způsobu užití a registrace od konce roku

Od 31. 12. 2020 začínají v ČR i celé Evropské unii platit nová pravidla pro provozování dronů. Budou…