CzechTourism: Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2014

12.07.2015 18:17 | Zprávy

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem roku 2014 byl tradičně Pražský hrad a pražská zoologická zahrada. Mezi desítku nejlepších se dostaly i industriální atraktivity – ostravská Dolní oblast Vítkovic, či pivovary a expozice Plzeňského Prazdroje. Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti turistických cílů, který sestavila agentura CzechTourism.

CzechTourism: Nejnavštěvovanější turistické cíle roku 2014
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

Pražský hrad navštívilo v roce 2014 celkem 1,8 milionu platících návštěvníků, což bylo asi o 50 tisíc více než v roce předchozím. Své umístění z předchozího roku si udržela i pražská zoologická zahrada, která s počtem 1,4 milionu návštěvníků skončila na druhém místě, bronzovou pozici obhájilo centrum AquaPalace Praha s počtem 845 tis. návštěvníků. Čtvrtou příčku i letos obhájil ostravský soubor industriálních památek Dolní oblast Vítkovic a Landek Park s počtem 809 tis. návštěvníků.

„Data o návštěvnosti turistických cílů potvrzují, že Česká republika je pro domácí turisty atraktivní destinace i ve srovnání se zahraniční konkurencí,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Nováčkem v TOP 10 se staly expozice Plzeňského Prazdroje. V roce 2014 přilákalo pivovarnictví do Plzně na 600 tis. návštěvníků, což Prazdroji vyneslo šesté místo. „Česká republika je ve světě známá díky pivu, a tak řada turistů touží vidět, jak se u nás české pivo vaří. Logickou destinací jsou pak pivovary Plzeňského Prazdroje. Dlouhodobě proto budujeme naše prohlídkové trasy a nabídku zážitků pro návštěvníky jako významné destinace industriálního cestovního ruchu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Podle vás je napadení Ukrajiny Ruskem ospravedlnitelné?

Vážně myslíte, že za válku na Ukrajině může rozšiřování NATO? Proč by se nemohlo rozšiřovat? A chápu vás dobře, že tak Rusko bylo v právu Ukrajinu napadnout a snažit se zmocnit jeho území? Ostatně i kdyby byla pravda to, co jste řekl, proč by za rozšiřování NATO měla nést následky právě Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vloni se ze „sokolí farmy“ rozletělo do světa dalších dvacet mláďat

22:31 ČEZ: Vloni se ze „sokolí farmy“ rozletělo do světa dalších dvacet mláďat

Od začátku února do konce listopadu probíhal v roce 2025 monitoring hnízdění sokola stěhovavého na v…