CzechTourism: On-line kampaň ve Skandinávii a Beneluxu lákala turisty do měst i na kolo

22.11.2021 10:06 | Tisková zpráva

Kampaň agentury CzechTourism, která probíhala v září a říjnu na sociálních sítích ve Skandinávii a v Beneluxu, oslovila 5,8 milionu uživatelů Facebooku, vygenerovala přes 16,1 milionu zobrazení a prostřednictvím speciálních microsite stránek přivedla na stránky visitczechrepublic.com přes 130 tisíc uživatelů.

CzechTourism: On-line kampaň ve Skandinávii a Beneluxu lákala turisty do měst i na kolo
Foto: CzechTourism
Popisek: Logo Czech Tourism

On-line kampaň s rozpočtem 1,6 miliónu korun byla zaměřená na propagaci cyklotrasy železné opony EuroVelo 13 a na zviditelnění českých, moravských a slezských měst.

„Hlavní ambicí kampaně, která cílila především na starší aktivní turisty, kteří jezdí na delší dovolenou mimo hlavní letní sezonu, bylo nabídnout turistům ze Skandinávie a Beneluxu atraktivní alternativy k trávení letní a podzimní dovolené v České republice. Část kampaně propagující města České republiky měla za cíl inspirovat k podzimní návštěvě Česka a k propagaci novinek, které města turistům nabízí,“ uvedla Lucie Vallin, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism ve Stockholmu.

„Propagace cyklostezky podél „železné opony“ byla v září podpořena společným press tripem, na němž se organizačně podílely všechny kraje, jimiž stezka prochází. K mediálnímu zviditelnění a popularitě Stezky železné opony v Nizozemsku přispěl fakt, že na veletrhu Fiets en wandelbeurs zaměřeném na aktivní dovolenou, získala tato cyklotrasa ocenění Cyklostezka roku 2021,“ doplnila Petra Palečková, ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux.

Dánové a Nizozemci obsazují zejména v letních měsících přední příčky mezi zahraničními návštěvníky České republiky hned po turistech z příhraničních zemí. Důvodem je jednoznačně dojezdová vzdálenost autem, které patří k oblíbený, dopravním prostředkem obou národů. V červenci obsadili Dánové šestou příčku mezi zahraničními návštěvníky České republiky, Nizozemci dle údajů statistického úřadu skončili v srpnu na čtvrtém místě po Německu, Polsku a Rakousku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

22:33 Zlínský kraj: Rada kraje rozhodla o změně ve vedení Krajské nemocnice T. Bati

Rada Zlínského kraje ve funkci jediného akcionáře Krajské nemocnice T. Bati, a. s. dnes odvolala z p…