CzechTrade: Rakouské firmy očekávají normalizaci až v roce 2021

06.07.2020 18:14 | Zprávy

Čtyři z pěti společností v Rakousku jsou negativně zasaženy koronovou krizí, téměř dvě třetiny využily „kurzarbeit“ a jedna z pěti firem zrušila plánované investiční projekty. To vyplynulo z průzkumu provedeného v květnu Institutem pro ekonomický výzkum (WIFO). Návrat k normálu očekávají firmy v průměru až začátkem příštího roku.

CzechTrade: Rakouské firmy očekávají normalizaci až v roce 2021
Foto: CzechTrade
Popisek: CzechTrade

Průzkumu WIFO o koronové pandemii se zúčastnilo 1076 společností, z nichž dvě třetiny s méně než 50 zaměstnanci, čtvrtina zaměstnává 50 až 249 lidí a 5 procent jsou velké společnosti s více než 250 zaměstnanci. 55 % společností pracuje v sektoru služeb, 28 % ve zpracovatelském průmyslu a 17 % ve stavebnictví.

Třetina firem se potýká s „velmi negativními dopady“ pandemie

Polovina dotázaných společností potvrdila, že jejich podnikání bylo negativně ovlivněno pandemií a dalších 30 % uvedlo, že dopady byly velmi negativní. Důsledky pro stavebnictví nebyly v průměru tak špatné jako pro ostatní odvětví, průmyslové podniky (včetně obchodu) uváděly častěji nepříznivé dopady na svou podnikatelskou činnost, a to i přesto, že oficiálně nemusely uzavřít své podniky, jako sektor služeb.

graf

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Stavební produkce rostla dvouciferným tempem

22:31 ČSÚ: Stavební produkce rostla dvouciferným tempem

Stavební produkce v květnu meziročně vzrostla o 11,6 %, meziměsíčně byla vyšší o 2,3 %. Orientační h…