DAKO-CZ představí na veletrhu Czech Raildays novinky z oblasti pneumatických přístrojů

05.06.2019 13:13

V Ostravě se od 11. – 13. června uskuteční veletrh Czech Raildays, mezinárodní výstava drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.

DAKO-CZ představí na veletrhu Czech Raildays novinky z oblasti pneumatických přístrojů
Foto: dako-cz.cz
Popisek: DAKO-CZ
reklama

Mezi tradiční účastníky, letos jubilejního 20. ročníku akce bude patřit i DAKO-CZ, český výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla. Na veletrhu se chystá tradiční český výrobce z Třemošnice představit novinky ze své produkce.

„Na letošním veletrhu Czech Raildays představíme novinky z oblasti pneumatických přístrojů, mezi které patří Nová lehká kotoučová brzdová jednotka DAKO KBZ 10 pro nákladní vozy. Novou kotoučovou brzdovou jednotku jsme představili v loňském roce na veletrhu Innotrans, od té doby probíhají typové testy, při nichž už úspěšně proběhly zkoušky odolnosti proti vniknutí prachu a vody, zkoušky hystereze a citlivosti nebo zkoušky funkce stavěče odlehlosti. Od srpna budeme nové kotoučové jednotky dodávat našim zákazníkům,“ uvádí Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ, a doplňuje. „Lehká kotoučová brzdová jednotka bude k dostání ve variantě na kotouč 110 a 170 mm.“

Pneumatická řešení DAKO budou dále zastoupena i v oblasti osobní dopravy. DAKO-CZ na veletrhu uvede finální provedení brzdového ventilu DAKO MEMU pro vozy metra a EMU a bezpečnostní šoupátko DAKO SBD1, které slouží k zavedení rychločinného brzdění vlaku.

Z oblasti tramvajové brzdy se společnost z Třemošnice zaměří na ukázku nového provedení magnetické kolejnicové brzdy DAKO KB 1150, která je vyrobena pomocí nové technologie a vyniká vysokým poměrem výkon/cena a výkon/hmotnost. V části týkající se třecí brzdy představí řídící agregáty hydraulické brzdy (PA007, PA009, PA010), nouzový agregát NA001, řídící jednotky řady iRB (01.3, 02.1. 05.1), záložní zdroj DST-01 a brzdovou jednotku mezi motor a převodovku.

„Návštěvníci Czech Raildays se mohou při návštěvě naší expozice těšit nejen na ukázku exponátů, ale také na nové české korporátní video, kde se věnujeme popisu naší společnosti a její historii, vizím, certifikacím a patentům a korporátním hodnotám. Připraveny máme zbrusu nové firemní a produktové katalogy,“ popisuje Jana Kavalír, manažerka marketingu DAKO-CZ. Stánek společnosti DAKO-CZ najdou návštěvníci veletrhu v pavilonu A1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

THMP: Povinné nošení respirátorů doplní plošné testování zaměstnanců antigenními testy

19:35 THMP: Povinné nošení respirátorů doplní plošné testování zaměstnanců antigenními testy

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) se v hlavním městě stará o celou síť veře…