DIAMO: Slavnostní setkání na ohlubňovém povalu jámy č. 3 Dolu Hamr I

14. 9. 2018 17:11

Hornicko-historický spolek pod Ralskem pořádal ve spolupráci se státním podnikem DIAMO dne 11. září 2018 od 15 hodin na ohlubňovém povalu jámy č. 3 Dolu Hamr I „Setkání na ohlubni“.

DIAMO: Slavnostní setkání na ohlubňovém povalu jámy č. 3 Dolu Hamr I
Foto: red
Popisek: Budova ředitelství s.p. DIAMO

Toto slavnostní setkání, kterého se účastnila, mimo jiné, řada bývalých i současných zaměstnanců státního podniku DIAMO, bylo nejen připomenutím historie hlubinné těžby uranu na ložisku Hamr pod Ralskem, ale také vzpomínkou na ty kolegy a kamarády, kteří se již tohoto setkání nedočkali, a poděkováním báňským záchranářům, kteří jsou každý den připraveni při práci nasazovat své životy.

V úvodu zhruba hodinového programu promluvil k přítomným hostům ředitel státního podniku DIAMO Ing. Tomáš Rychtařík, na jeho vystoupení navazoval příspěvek Ing. Františka Harlasse, bývalého ředitele Dolu Hamr I. Následovala hornická báseň „Měřické vyznání“ v podání jejího autora Ing. Eduarda Horčíka z ředitelství státního podniku DIAMO.

Poté zazněl z úst Ing. Vladimíra Škardy z Obvodního báňského úřadu pro území krajů Libereckého a Vysočina proslov předsedy tohoto úřadu, Ing. Dalibora Hampejse, který se nemohl akce zúčastnit osobně. Slavnostní setkání uzavřel Ing. Zdeněk Brázda, místopředseda Sdružení hornických a hutnických spolků České republiky.

Celou akcí provázel přítomné Ing. Václav Dorazil, Ph.D, z ředitelství státního podniku DIAMO, který je zároveň předsedou Hornicko-historického spolku pod Ralskem. Mezi projevy jednotlivých řečníků zazněla hornická hymna „Hornický stav budiž velebený“ v podání hudebního tria složeného ze zaměstnanců o. z. TÚU Ing. Petra Křesťana, Ing. Eduarda Wintera a Ing. Borise Dostála i další hornické písně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

7:37 BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozorno…