DIAMO dokončilo odebírku technologických vzorků ve Zlatých Horách

24.05.2024 22:03 | Tisková zpráva

DIAMO dokončilo ve Zlatých Horách odebírku technologického vzorku pro ověření poloprovozní flotační úpravy komplexních Au-Zn-Cu-Pg-Ag rud z ložiska Zlaté Hory-západ.

DIAMO dokončilo odebírku technologických vzorků ve Zlatých Horách
Foto: red
Popisek: DIAMO, logo společnosti

Ložisko ověřujeme vrtným průzkumem z podzemí dolu a nezbytnou součástí připravovaného výpočtu zásob je stanovení vyhláškou Ministerstva životního prostředí vyžadovaných podmínek využitelnosti ložiska, kdy je ložisko hodnoceno z pohledu báňského, úpravnického a ekonomického.

V rámci ověření úpravy komplexních zlatohorských rud jsme provedli ověření upravitelnosti na úrovni laboratorních testů v režii Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě a Technické univerzity Košice. Na základě těchto testů, které byly realizovány pro jednotlivé typy rudy, které se mezi sebou liší hostitelskými horninami, a především poměry sulfidických rud, jenž ovlivňují chemismus samotné flotace, přikročíme ke kontinuálnímu laboratornímu ověření.

Pro toto ověření jsme do Košic odeslali reprezentativní část odebraného směsného vzorku rud. Výsledky této kontinuální flotace budou podkladem pro poloprovozní ověření flotace, která bude realizována ve flotační úpravně zlatorudného dolu v Hodruši na Slovensku.

Stanovení výtěžnosti flotační úpravy je důležitým mezníkem pro studii proveditelnosti, na které v současné době DIAMO pracuje a měla by být dokončena na přelomu roku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec vydává příručku a vyzývá veřejnost, aby nepodporovala komerční aktivity s exotickými zvířaty

16:13 Zoo Liberec vydává příručku a vyzývá veřejnost, aby nepodporovala komerční aktivity s exotickými zvířaty

Plavání s delfíny, jízda na slonovi, mazlení s tygříkem nebo selfie s mládětem orangutana – takové z…