DPP: Opencard si zatím prodloužilo 42 tisíc cestujících z celkových 330 tisíc

03.07.2012 9:30

K dnešnímu dni si platnost karty prodloužila osmina majitelů Opencard. Přičemž 200 tisícům karet končí platnost již koncem letošního října. Navíc od poloviny června nabízí DPP majitelům Opencard možnost prodloužit si platnost karty o dva roky prostřednictvím validátorů v metru. Odpadá tak nutnost fyzické výměny karty.

DPP: Opencard si zatím prodloužilo 42 tisíc cestujících z celkových 330 tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra

„Prodloužení Opencard se týká celkem 330 tisíc cestujících. Opětovně proto Dopravní podnik vyzývá majitele cestovních dokladů, aby nenechávali prodloužení na poslední chvíli. Pomocí validátorů je to nejjednodušší úkon, který zabere několik vteřin. Stačí pouze vložit kartu do validátoru, a tím prodloužit její platnost,“ uvedla Tereza Krásenská, mluvčí DPP.

Prodloužení karty není automatická služba, proto je nutné vybrat si jednu ze dvou možností – použití validátorů v metru či návštěvu Zákaznických center Opencard (Škodův palác a palác Adria). Prodloužení je zdarma a vždy o 2 roky v návaznosti na stávající konec platnosti. A to bez ohledu na datum, kdy se reálně uskuteční vlastní prodloužení.

Důvodem k včasnému prodloužení je i fakt, že cestujícím hrozí v případě neplatnosti Opencard pokuta. A to i v případě, kdy mají zakoupený a nahraný platný kupon, ale končí platnost karty. Takoví cestující budou revizorem při kontrole vyhodnoceni jako pasažéři, kteří nemají platný doklad. Platnost každé Opencard je přitom viditelně vytištěna pod fotografií a jménem přímo na kartě.

Po prodloužení Opencard dojde k případnému dohrání evidované zbývající části elektronického kuponu, pokud došlo k jeho rozložení z důvodu vypršení platnosti karty (například u ročních kuponů). Část kuponu přesahující platnost karty je uložena pouze v databázi DPP, tudíž je nutné si ve validátoru nahrát časové zůstatky příslušných kuponů.

Expirovaná karta (tj. po datu platnosti) neumožní nákup elektronických kuponů na předprodejních místech ani prostřednictvím e-shopu DPP. Systémem bude vyhodnocena jako neplatná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AV ČR: Pracovitost a velké vize. V Senátu si vědci připomínali odkaz Josefa Hlávky

20:58 AV ČR: Pracovitost a velké vize. V Senátu si vědci připomínali odkaz Josefa Hlávky

Josef Hlávka proslul jako mecenáš a zakladatel Hlávkovy koleje. Kromě toho byl také úspěšným stavite…