DPP a Policie ČR učí žáky, že tramvaj má na přechodu přednost

26.11.2019 9:50

Tramvaj má na přechodu přednost. Právě toto sdělení bude hlavním tématem dopravně-bezpečností akce „Není cesty zpět“, pořádané Policií ČR ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) pro studenty základních škol.

DPP a Policie ČR učí žáky, že tramvaj má na přechodu přednost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj, ilustrační foto
reklama

Preventivní kampaň v podobě vzdělávacích přednášek na čtyřech vybraných místech se koná ve dnech od 26. listopadu do 5. prosince 2019. Letos se uskuteční již desátý ročník.

Vzdělávací přednášky se budou odehrávat ve speciální tramvaji. Během uvedených dnů bude přistavena na jednom z vybraných míst – Červený Vrch, Kotlářka, Vozovna Pankrác a Vozovna Kobylisy. Tam bude vždy od 8:30 do 11:30 probíhat přednáška, během níž budou předneseny a zopakovány základní bezpečností pravidla a specifika tramvajového provozu v Praze.

„Závažnost tohoto tématu budou dokreslovat fotografie umístěné uvnitř tramvaje, na nichž jsou zachyceny následky dopravních nehod tramvají s chodci a především činnost IZS při těchto nehodách. Je potřeba neustále připomínat, že chodec nemá před tramvají přednost,“ říká Ladislav Beránek, komisař Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy. Fotografie pochází z archivu Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Přednášky povedou policisté z Oddělení prevence společně s dispečery DPP. Na každé stanoviště budou přizváni studenti prvního a druhého stupně základních škol, jež se nachází v blízkosti konání akce. Právě vzdělávání nejmladších je z pohledu organizátorů bráno jako stěžejní.

Kampaň „Není cesty zpět“ je další z činností DPP, která se pokouší minimalizovat počet nehod a především srážek tramvají s chodci. Dopravní podnik mimo jiné pokračuje v kampani „Neskákej mi pod kola“. Pražané mohou v ulicích potkat speciálně polepenou tramvaj, která má varovat a vyzvat chodce k obezřetnosti. Tato kampaň je viditelná i na sociálních sítích. Více také zde.

Přednášky budou probíhat od 8:15 do 11:30 na následujících místech:

26. 11. 2019 Červený Vrch
27. 11. 2019 Kotlářka
28. 11. 2019 Vozovna Pankrác
2. 12. 2019 Vozovna Kobylisy
3. 12. 2019 Červený Vrch
4. 12. 2019 Kotlářka
5. 12. 2019 Vozovna Pankrác

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Biatlon na obrazovkách až do roku 2026

16:51 Česká televize: Biatlon na obrazovkách až do roku 2026

Česká televize získala vysílací práva na další čtyři sezony biatlonových závodů. V součtu se stávají…