DPP vypisuje veřejnou zakázku na monitoring a pasportizaci stavby druhého úseku metra D

10.05.2022 16:09 | Tisková zpráva

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal veřejnou zakázku na dodavatele služeb geotechnického monitoringu a pasportizace při stavbě druhého úseku metra D (I.D1b) od stanice Olbrachtova po Nové Dvory. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 680 milionů korun.

DPP vypisuje veřejnou zakázku na monitoring a pasportizaci stavby druhého úseku metra D
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo Dopravního podniku hlavního města Prahy

V Tender aréně bude veřejná zakázka zveřejněna do konce tohoto týdne. Nabídky zájemců DPP očekává v první polovině letošního července. V nejbližších týdnech DPP plánuje vypsat také tender na zhotovitele stavby druhého úseku nové trasy D pražského metra.

Druhý úsek trasy D (I.D1b) pražského metra představuje výstavbu tří stanic: Nádraží Krč, Nemocnice Krč, Nové Dvory, tří mezistaničních tunelů od stanice Olbrachtova po Nové Dvory a přístupových tunelů z lokality depa Písnice a dalších prostor pro umístění technologických zařízení potřebných pro budoucí provoz. Obdržené nabídky bude DPP hodnotit podle jejich ekonomické výhodnosti na základě nejvýhodnějšího poměru nabídkové ceny a kvality, v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek.

Nabídková cena bude mít při hodnocení váhu 80 %, zkušenosti vybraných členů realizačního týmu dodavatele pak váhu 20 %. Zohledněny v hodnocení nabídek budou zkušenosti dodavatelů při monitoringu rozsáhlejších podzemních staveb. Možnost získat další body v rámci hodnocení nabídek pak budou mít dodavatelé, jejichž realizační tým prokáže i konkrétní zkušenosti s metodou ražby TBM (Tunnel Boring Machine), která bude používaná pro ražbu převážné části tunelových úseků od stanice Olbrachtova po Nové Dvory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…