Daniel Beneš potvrzen v pozici předsedy představenstva Skupiny ČEZ

22.12.2016 17:41

Dozorčí rada ČEZ dnes svou volbou potvrdila Daniela Beneše ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ i pro další čtyřleté funkční období. „Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování Skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické. ČEZ stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat, aby zabezpečil úkoly uložené akcionáři a Českou republikou, pro niž je Skupina ČEZ hlavním garantem energetické bezpečnosti a soběstačnosti,“ uvedl k tomu předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.

Daniel Beneš potvrzen v pozici předsedy představenstva Skupiny ČEZ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Vedle vysoce nejistého výhledu společné energetické politiky v rámci Evropské unie bude Skupina ČEZ v nadcházejícím období čelit řadě výzev: cena elektřiny, a tedy i ziskovost tradiční energetiky, je a zůstane nízká, požadavky na bezpečnost a ekologizaci, a tedy i na investice do jejich zajištění naopak porostou. Rozvoj technologií, primárně OZE a decentrálních řešení pro zákazníky, přinese novou konkurenci. Ruku v ruce s tím bude klesat schopnost tradiční energetiky být významným dividendovým titulem a plnit nastavenou roli ve státní energetické koncepci.

Management Skupiny ČEZ musí vhodně reagovat na změny, maximalizovat dividendu, naplňovat platnou státní energetickou koncepci a zůstat i nadále společensky odpovědnou firmou. Dozorčí rada potvrzením mandátu Daniela Beneše vyjádřila přesvědčení, že pod vedením Daniela Beneše bude Skupina ČEZ těmto klíčovým problémům schopna čelit. „Daniel Beneš je zkušený manažer, jenž zná dobře Skupinu ČEZ a má široký přehled o rizicích na tuzemském trhu i na poli evropské energetické politiky,“ řekl Václav Pačes.

V čele představenstva Skupiny ČEZ stojí Daniel Beneš od roku 2011, tedy od doby, kdy odstartovaly zásadní strukturální změny evropské energetiky. Skupina ČEZ pod jeho vedením prozíravě reagovala na nastupující krizi světové ekonomiky včasnou změnou strategie, jejíž součástí bylo i zajištění dlouhodobé jistoty příjmů v situaci zásadního poklesu cen elektřiny, když ČEZ začal včas prodávat elektřinu na dlouhodobé kontrakty. Skupina ČEZ se zároveň promptně začala adaptovat na nastupující decentralizaci. „Díky opatřením, jež byla realizována pod vedením Daniela Beneše, je nyní Skupina ČEZ v objektivně lepší kondici, než srovnatelné evropské energetiky. Aby si tuto svoji výhodu dokázala udržet, je třeba, aby firma dokázala stejně pružně reagovat na aktuální změny i v nejbližší budoucnosti. Klíčovým předpokladem je pak zkušený a odborně zdatný management,“ dodal k tomu Václav Pačes.

Daniel Beneš je aktivní v nadnárodních evropských strukturách, jež se zabývají budoucností evropské energetiky (je členem tzv. Magritte group). Jeho práce ve Skupině ČEZ byla oceněna tuzemskou odbornou veřejností, když mu byl udělen prestižní titul Manažer roku 2014. Zároveň byl zvolen viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde zodpovídá za oblast energetiky a klimatické změny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrad: Prezident republiky podepsal dva zákony

17:05 Hrad: Prezident republiky podepsal dva zákony

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 1. února 2023 dva zákony: