Daniel Herman se dnes zúčastní zahájení generální rekonstrukce Státní opery

13.03.2017 16:00

Slavnostní předání budovy zhotoviteli rekonstrukce proběhne v 18 hodin v prostorách Státní opery. Rekonstruovány budou historická i provozní budova Státní opery.

Daniel Herman se dnes zúčastní zahájení generální rekonstrukce Státní opery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Realizací generální rekonstrukce dojde k odstranění fyzické a morální zastaralosti zařízení a systémů v obou objektech Státní opery, ke zvýšení jejich bezporuchového provozu a bezpečnosti. Po dokončení oprav budou budovy Státní opery odpovídat po provozní, estetické i umělecké stránce účelu moderní operní scény a celá umělecká instituce získá ještě více na své prestiži v celosvětovém operním měřítku.

„Poslední větší rekonstrukce Státní opery byla v 70. letech minulého století. I proto je rekonstrukce nezbytná. Převážná většina zařízení je zastaralá, nevyhovující - a to samozřejmě tuto kulturní památku degraduje. Opravou proto projde celá budova opery včetně jejího zázemí v prostorách bývalého Federálního shromáždění i okolní venkovní prostory,“ řekl ministr kultury Daniel Herman.

Národní divadlo uzavřelo na generální rekonstrukci Státní opery Praha smlouvu se zástupci společnosti Hochtief. Financování zajišťuje program Péče o národní kulturní poklad, z nějž se hradí opravy či novostavby sídel několika významných kulturních institucí - například dostavba hostivařského depozitáře pro Národní knihovnu, revitalizace Klementina či rekonstrukce hlavní budovy Národního muzea.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Opravy silnic a sociální služby se bez prostředků státu neobejdou

9:04 Pardubický kraj: Opravy silnic a sociální služby se bez prostředků státu neobejdou

V jednacím sále krajského zastupitelstva se v pondělí uskutečnilo pravidelné jednání Rady Pardubické…