Daniel Herman se dnes zúčastní zahájení generální rekonstrukce Státní opery

13. 3. 2017 16:00

Slavnostní předání budovy zhotoviteli rekonstrukce proběhne v 18 hodin v prostorách Státní opery. Rekonstruovány budou historická i provozní budova Státní opery.

Daniel Herman se dnes zúčastní zahájení generální rekonstrukce Státní opery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman
reklama

Realizací generální rekonstrukce dojde k odstranění fyzické a morální zastaralosti zařízení a systémů v obou objektech Státní opery, ke zvýšení jejich bezporuchového provozu a bezpečnosti. Po dokončení oprav budou budovy Státní opery odpovídat po provozní, estetické i umělecké stránce účelu moderní operní scény a celá umělecká instituce získá ještě více na své prestiži v celosvětovém operním měřítku.

„Poslední větší rekonstrukce Státní opery byla v 70. letech minulého století. I proto je rekonstrukce nezbytná. Převážná většina zařízení je zastaralá, nevyhovující - a to samozřejmě tuto kulturní památku degraduje. Opravou proto projde celá budova opery včetně jejího zázemí v prostorách bývalého Federálního shromáždění i okolní venkovní prostory,“ řekl ministr kultury Daniel Herman.

Národní divadlo uzavřelo na generální rekonstrukci Státní opery Praha smlouvu se zástupci společnosti Hochtief. Financování zajišťuje program Péče o národní kulturní poklad, z nějž se hradí opravy či novostavby sídel několika významných kulturních institucí - například dostavba hostivařského depozitáře pro Národní knihovnu, revitalizace Klementina či rekonstrukce hlavní budovy Národního muzea.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

9:01 Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

Již 15. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje, který se uskutečnil v sobotu 22. února v libereck…