Děkujeme za klidného Silvestra, vzkazují hasiči

01.01.2021 22:13 | Zprávy

Letošní oslavy konce roku po dlouhé době prolomily nebezpečný trend neustálého nárůstu počtu požárů, hlavně v prvních hodinách nového roku. Zatímco loni vyjeli hasiči v první hodině roku 2020 k 108 požárům, letos jich bylo pouze 33.

Děkujeme za klidného Silvestra, vzkazují hasiči
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Počet požárů v první hodině nového roku (1. ledna 0:00 – 1:00)

Ve většině případů se jednalo o menší požáry odpadu, křovin, převážně tújí, zbytků pyrotechniky a krabic od pyrotechniky nebo popelnic a kontejnerů na odpad. Hořelo ale také na balkoně obytného domu. Za většinou požárů stála zábavní pyrotechnika.

V době od 20:00 hodin 31. prosince 2020 do 6:00 hodin 1. ledna 2021 vyjeli hasiči celkem k 86 požárům, což je o 179 méně než ve stejném období loňských silvestrovských oslav.

Počet požárů od 20:00 hodin 31. prosince do 6:00 hodin 1. ledna

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Počet nemovitostí, zapsaných na zaniklé státní subjekty, klesl o více než 97 procent

22:03 ÚZSVM: Počet nemovitostí, zapsaných na zaniklé státní subjekty, klesl o více než 97 procent

ÚZSVM se za posledních deset let podařilo snížit počet nemovitostí, zapsaných na zaniklé a nedohleda…