Děkujeme za klidného Silvestra, vzkazují hasiči

01.01.2021 22:13 | Zprávy

Letošní oslavy konce roku po dlouhé době prolomily nebezpečný trend neustálého nárůstu počtu požárů, hlavně v prvních hodinách nového roku. Zatímco loni vyjeli hasiči v první hodině roku 2020 k 108 požárům, letos jich bylo pouze 33.

Děkujeme za klidného Silvestra, vzkazují hasiči
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Počet požárů v první hodině nového roku (1. ledna 0:00 – 1:00)

Ve většině případů se jednalo o menší požáry odpadu, křovin, převážně tújí, zbytků pyrotechniky a krabic od pyrotechniky nebo popelnic a kontejnerů na odpad. Hořelo ale také na balkoně obytného domu. Za většinou požárů stála zábavní pyrotechnika.

V době od 20:00 hodin 31. prosince 2020 do 6:00 hodin 1. ledna 2021 vyjeli hasiči celkem k 86 požárům, což je o 179 méně než ve stejném období loňských silvestrovských oslav.

Počet požárů od 20:00 hodin 31. prosince do 6:00 hodin 1. ledna

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FN HK: Specializační vzdělávání v oboru perioperační péče

13:28 FN HK: Specializační vzdělávání v oboru perioperační péče

Otevírá se tak možnost absolvovat specializační vzdělávání přímo v rámci FN HK a získat odbornou způ…