Delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů monitorovala situaci v ČR

21.11.2015 17:09

Dne 18. a 19. listopadu 2015 navštívila Českou republiku delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů (EIGE).

Delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů monitorovala situaci v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Při své návštěvě jednala s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstbierem, ale také se zástupkyněmi a zástupci Kanceláře veřejné ochránkyně práv, státní správy, neziskového sektoru a dalšími relevantními aktérkami a aktéry.

Delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů u ministra Dienstbiera

Zástupkyně ředitelky a odborný pracovník EIGE svou návštěvu České republiky zahájili dne 18. listopadu v Hrzánském paláci. Nejprve se setkali se zaměstnankyněmi a zaměstnanci Oddělení rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR (dále jako „Oddělení“) a se zástupkyněmi a zástupci Rady vlády pro rovnost žen a mužů a jejích čtyř výborů (dále jako „Rada“). Na tomto jednání byla delegace EIGE seznámena s aktivitami Rady, Oddělení a jejich plány do budoucna. Následovalo setkání se zástupkyněmi Kanceláře veřejné ochránkyně práv. Po obědě se delegace EIGE potkala s expremiérem Vladimírem Špidlou, který byl eurokomisařem v době vzniku EIGE.

Dne 19. listopadu byla delegace EIGE pozvána do Strakovy akademie, kde nejprve jednala s ministrem pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřím Dienstbierem a náměstkyní pro řízení Sekce pro lidská práva Martinou Štěpánkovou. Následovalo setkání delegace EIGE se zástupkyněmi neziskových organizací sdružených v České ženské lobby. Přítomné organizace delegaci EIGE poskytly představu o aktivitách českého neziskového sektoru zaměřeného na rovnost žen a mužů.

Po obědě delegace EIGE jednala se zástupkyněmi a zástupci resortů, kterým představila několik důležitých nástrojů, které by jim pomohly lépe rozvíjet rovnost žen a mužů ve státní správě.

Delegace Evropského institutu pro rovnost žen a mužů - jednání u kulatého stolu

Svůj dvoudenní program delegace EIGE zakončila kulatým stolem se zástupkyněmi a zástupci Českého statistického úřadu, Českomoravské konfederace odborových svazů, Svazu měst a obcí ČR, Genderové expertní komory a Svazu průmyslu a obchodu. Projednány byly zejména možnosti spolupráce EIGE a uvedených subjektů a rovněž významné aktivity EIGE využitelné pro další kooperaci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Labe aréna se pyšní moderním tréninkovým centrem ve Štětí

14:58 Ústecký kraj: Labe aréna se pyšní moderním tréninkovým centrem ve Štětí

Pouhé dva kilometry od račické Labe arény vzniklo ze staré loděnice ve Štětí moderní tréninkové cent…