Delegace z Texasu na pracovní návštěvě Probační a mediační služby

28.10.2018 7:36

Již podruhé za krátkou dobu přivítali zástupci Probační a mediační služby (PMS) delegaci z Texasu. Cílem zahraniční návštěvy, které se zúčastnilo téměř 40 lidí – právníci, soudci, státní zástupci a další, bylo seznámit se s činností PMS a sdílet zkušenosti získané při práci s pachateli i oběťmi trestných činů. Setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 18. října v Dražebním sále Justičního areálu Na Míčánkách.

Delegace z Texasu na pracovní návštěvě Probační a mediační služby
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

Delegaci přivítala ředitelka Andrea Matoušková, která přítomné seznámila s historií PMS. Slova se poté ujal Milan Morava, vedoucí střediska Cheb, který se ve své prezentaci věnoval konkrétním činnostem, které PMS vykonává v rámci přípravného a vykonávacího řízení. Kolegům z Texasu na praktickém příkladu vysvětlil, jak probíhá spolupráce s klienty, popsal práci probačních úředníků a asistentů, a v neposlední řadě představil hlavní zásady a principy, kterými se PMS při práci s klienty řídí.

Jelikož je pomoc obětem trestných činů jedním ze základních pilířů činnosti PMS, další prezentace proběhla právě na toto téma. Tomáš Kellner, odborný regionální konzultant projektu „Proč zrovna já? II“, popsal systém pomoci obětem trestných činů v Česku, jejich práva či způsob, jakým Probační a mediační služba ve svých střediscích a poradnách v rámci výše zmíněného projektu obětem pomáhá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

14:27 Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

Tematický stream Českého rozhlasu nabízí v souvislosti s úmrtím cestovatele Miroslava Zikmunda desít…