Do projektu Ministerstva zemědělství Medová snídaně se letos zapojilo 40 škol

01.11.2016 16:07 | Zprávy

Čtyřicet škol ze všech krajů České republiky se přihlásilo do projektu Ministerstva zemědělství (MZe) „Medová snídaně 2016“. Ten dnes odstartoval v Karlových Varech, Litoměřicích a také v Dětské skupině MZe Klásek. Cílem akce, kterou organizuje Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českým svazem včelařů, je propagace zdravého stravování, medu a včelařství.

Do projektu Ministerstva zemědělství Medová snídaně se letos zapojilo 40 škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zemědělství

„Je důležité, aby si děti už v raném věku navykly na správné a vyvážené stravování. Letos se zapojí celkem 5 280 dětí a v každém kraji byl vybrán dodavatel medu, který získal ocenění Regionální potravina,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Školáci a děti v mateřských školách dostanou český med a k tomu máslo a chleba. Kromě toho se ale také dozví základní informace o včelařství jako profesním oboru a významu chovu včel pro zemědělství a zachování biologické různorodosti krajiny. Ve spolupráci s Českým svazem včelařů byli osloveni lektoři (členové svazu), kteří budou mít na školách přednášky v délce 20 až 30 minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane premiére

prezident Trupm přiznal, že Venezuelu nenapadl kvůli drogám, ale kvůli ropě se snaží svrhnout režim. Jadernou elektrárnu od agresivního Ruska mít nemůžeme, ale stíhačky F-35 od agresivních Spojených států chcete kupovat. Jak mi to vysvětlíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Rok 2025 v záchranné stanici Archa patřil k nejnáročnějším v historii

16:26 Zoo Liberec: Rok 2025 v záchranné stanici Archa patřil k nejnáročnějším v historii

Uplynulý rok byl pro záchrannou stanici Archa v Liberci mimořádně náročný. Stanice během roku 2025 p…