Dopravní podnik se připojil k Rodnému listu zakázek, na webu se objeví všechny nové veřejné zakázky

03.08.2012 12:11

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se připojil k Rodnému listu zakázek Magistrátu hl. m. Prahy. Jedná se o internetovou aplikaci běžící na webu www.praha.eu, která obsahuje veškeré informace od vyhlášení výběrového řízení až po realizaci veřejné zakázky, včetně uzavřených smluv. DPP zde zveřejňuje všechny nové veřejné zakázky.

Dopravní podnik se připojil k Rodnému listu zakázek, na webu se objeví všechny nové veřejné zakázky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra

„Po zrušení několika netransparentních výběrových řízeních na úklid a bezpečnostní služby jde o další z našich kroků vedoucích ke zprůhlednění a zefektivnění hospodaření Dopravního podniku. Tento systém zcela zamezí pochybným výběrovým řízením známým z minulosti,“ uvedl Vladimír Lich, generální ředitel Dopravního podniku.

Cílem aplikace „Rodný list zakázky“ je jednoduše zpřístupnit na jednom místě veškeré informace k zakázce. Aplikace je jedním z důležitých nástrojů protikorupční strategie vedení hl. m. Prahy.

„Po dohodě s panem generálním ředitelem se k systému Rodných listů připojila i největší městská společnost, která ročně vypisuje výběrová řízení za několik miliard korun. Zapojování městských podniků do systému jsme avizovali již při spuštění pilotní fáze projektu v listopadu loňského roku. Cílem je zvýšit jak transparentnost, tak i osobní odpovědnost za zakázky,“ dodal Bohuslav Svoboda, primátor hl. m. Prahy.

Rodný list zakázek DPP je zajištěn Magistrátem hl. m. Prahy, jeho funkce tudíž jsou identické. Web pražského magistrátu se tak rozrostl o další sekci se jménem „DPP – Dopravní podnik hlavního města Prahy“. Návštěvníci internetových stránek DPP pak naleznou odkaz na rodné listy zakázek v sekci „Nový DPP“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihomoravský kraj: Radní rozhodli o přerozdělení zůstatků z kotlíkových dotací

22:54 Jihomoravský kraj: Radní rozhodli o přerozdělení zůstatků z kotlíkových dotací

Na 5 milionů korun pro celkem 47 žadatelů – krajští radní rozhodli o přerozdělení dalších financí v …