V prosinci evidovala ČSSZ v České republice pět žen ve věku 107 let. Podělily se o ně hlavní město Praha a kraje Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský. Nejstarší muž, který od ČSSZ pobíral v prosinci důchod, narozený v roce 1912 a žijící v Královéhradeckém kraji, bohužel v posledních prosincových dnech zemřel. Jeho místo nejstarších mužů zaujali čtyři 104letí – dva bydlí v Jihomoravském kraji, jeden v kraji Ústeckém a jeden v Královéhradeckém.
Nejvíce 100letých důchodců žilo v Praze, a to 38, nejvíce 101letých (23) v Jihomoravském kraji. V počtu 102 a 103letých patřilo prvenství opět Praze, která se dělila i o 104leté s krajem Jihomoravským. Nejvíce 105letých pobývalo v Praze a v Královéhradeckém a Olomouckém kraji.
Ke stým narozeninám obdrží senioři rozhodnutí o trvalém zvýšení důchodu o 2 000 Kč. Je přiznáváno automaticky, není třeba o něj žádat.
Počet sto a víceletých starobních důchodců podle krajů*)
(údaje k prosinci 2017)
Kraj ![]() Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. autor: Tisková zpráva Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz
Jak je to doopravdy?Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky![]() 22:08 Ministerstvo zdravotnictví: Výskyt svrabu v ČR narůstáOd začátku roku do 30. června 2025 bylo v České republice zaznamenáno 5021 případů svrabu.
reklama
|