Dvě Ceny Thálie putují do Národního divadla moravskoslezského

26. 3. 2017 18:50

Cenu Thálie 2016 získala sopranistka Lenka Pavlovič za roli Hortensie v operetě Ples v opeře a rakouský barytonista Thomas Weinhappel za titulní roli v opeře Hamlet. Ceny Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony se předávaly v Národním divadle, ceremoniálem provázeli Taťjana Medvecká a Jan Cina.

Dvě Ceny Thálie putují do Národního divadla moravskoslezského
Foto: ndm.cz
Popisek: Národní divadlo moravskoslezské

Ze čtyř nominací proměnilo Národní divadlo moravskoslezské dvě!

V kategorii „Muzikál, opereta nebo jiný hudebnědramatický žánr – ženy“ byla úspěšná rodačka z Českých Velenic Lenka Pavlovič, která byla nominována za roli Hortensie v operetě Ples v opeře: „Mladá pěvkyně Lenka Pavlovič na sebe upozornila již v mnoha operních i operetních inscenacích. Služebnou Hortensii, dobrého ducha operety Ples v opeře, opatřila nejen brilantním a jiskřivým zpěvem, ale také nezbytnou dávkou temperamentu, spontaneity a šibalství,“ odůvodnila svou nominace Herecká asociace. Cenu Thálie 2016 předal umělkyni Jiří Suchý: „Jsem za cenu moc vděčná a děkuji ostravskému divadlu za to, že mi dalo možnost podílet se na inscenaci Ples v opeře a všechny vás zvu, abyste se přišli podívat, protože opravdu stojí za to,“ uvedla ihned po předání Lenka Pavlovič.

Druhé ocenění putovalo do kategorie „Opera – muži“. Cenu Thálie v této kategorii získal barytonista Thomas Weinhappel za titulní roli v opeře Hamlet: „Ostravské opeře se podařilo v Rakušanovi Weinhappelovi najít ideálního představitele Hamleta, který detailním odstíněním významů slov, hudby i jejich podtextů vyjádřil složitost postavy mladíka drceného temnými rodinnými vztahy. I díky jeho výkonu působilo vyústění v tzv. francouzském konci Thomasovy opery drtivě – Hamlet sice vražednou hru o moc přežije a stane se králem, ale je to pro něj větší prokletí, než kdyby (tradičně) zahynul,“ zněla nominace. Thomas Weinhappel poděkoval profesorce Evě Bláhové, celému inscenačnímu týmu a kolegům a vyjádřil velké potěšení, že dostal příležitost debutovat jako Hamlet na prknech ostravské opery s českými kolegy. Momentálně mohou diváci vidět Thomase Weinhappela jako římského prince Tarquinia v inscenaci Národního divadla moravskoslezského Zneuctění Lukrécie.

Užší nominaci získali také:

Opera:

Jana Sibera – role Ophélie v inscenaci Hamlet

Roman Tomeš – role Jidáš Iškariotský v inscenaci Jesus Christ Superstar

 

V širších nominacích se dále objevili:

Balet:

Giordano Bozza – role Puk v inscenaci Sen noci svatojánské

Sergio Méndez Romero – role Robin v inscenaci Sen noci svatojánské

 

Opereta/muzikál:

Vendula Příhodová – role Máří Magdaléna v inscenaci Jesus Christ Superstar

 

Mezi ostravskými umělci byl také nominován:

Činohra:

Šimon Krupa – role Jaroslav Pulec v inscenaci Lidská tragikomedie

Cenu pro mladého činoherce do 33 let získala Veronika Lazorčáková, která působila v Národním divadle moravskoslezském čtyři roky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

22:22 Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

Policisté v průběhu velikonočních svátků dohlíželi na území celé České republiky na bezpečnost a ply…