ELEKTROWIN odměňoval za zpětný odběr elektrozařízení v Plzeňském kraji

01.10.2015 18:05

Kolektivní systém ELEKTROWIN a Plzeňský kraj na základě Dohody o partnerství a vzájemné spolupráci na projektu „Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení“ odměnily nejúspěšnější města a obce a udělily jim certifikáty za sběr vysloužilých elektrospotřebičů.

ELEKTROWIN odměňoval za zpětný odběr elektrozařízení v Plzeňském kraji
Foto: Elektrowin
Popisek: Logo společnosti Elektrowin

V kategorii obcí do 2500 obyvatel vysbírali nejvíc spotřebičů obyvatelé Břas v rokycanském okrese. Shromáždili jich celkem 12,207 tuny. Obec za to obdržela kromě certifikátu také šek na 20 000 korun.

Nejvíc starého elektra na jednotlivce v kategorii nad 2500 obyvatel ale poslali k recyklaci občané Kralovic v okrese Plzeň-sever. Každý odevzdal 11,44 kila, což je dvojnásobek celostátního průměru. I do Kralovic putoval šek na dvacetitisícovou finanční odměnu.

V Rokycanech pak dokázali naplnit nejvíc klecových kontejnerů, Wintejnerů. Od března do července letošního roku jich bylo celkem sedm o celkové hmotnosti 2,118 tuny. Také Rokycany získaly zaslouženou finanční odměnu, kterou mohou – stejně jako ostatní ocenění – využít na další zkvalitňování zpětného sběru vysloužilých spotřebičů.

ELEKTROWIN a.s. je největším  kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Funguje už desátým rokem – dne 25. 5. 2005 jej založili největší výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Od té doby již ELEKTROWIN zrecykloval přes 13 000 000 vyřazených elektrospotřebičů o hmotnosti více než 220 000 tun. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost není založená za účelem zisku.  Sběrnou síť tvoří na bezmála 13 000 míst zpětného odběru. Více informací naleznete na www.elektrowin.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

0:00 Iniciativa Boj za byty OKD vyzývá nájemníky k podání žaloby

Iniciativa prezentující se pod názvem „Boj za byty OKD“ vyzývá nájemníky bytů OKD, aby se připojili …